İLETİŞİM
SİTE SAHİBİ: NESRİN İKİZLER e.mail: perizadeyasar@hotmail.com
BİZİ TAKİP EDİN
02128561627
Kategoriler
Uyarı!
Sitemizde yer alan bilgiler paylaşım amaçlıdır. Lütfen uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.
Yasal Uyarı!
Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız.Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız.Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur.
Legal Notice!
The information on this site is in the nature and treatment purposes is not recommended. It is the responsibility of the applications the site owner. A physician for medical problems always have danışınız.Your doctor's the drugs and diagnostics without necessarily going kullanınız.To doctor Whatever your complaint, you can put, with this information, do not attempt to treat your self. This information is not strictly a disease diagnostic purposes.


Yaranın kapanmasından, iyileşmesinden sonra geride kalan belirtiye yara izi denir.

PRATİK BİTKİSEL FORMÜLLER

* Tarçın kaynatılır,suyuna bir pamuk batırılarak yara izlerine sürülür.

* Yabani roka tohumları toz haline getirilir. 10 dakika bekletilip, suyuyla yara izlerine pansuman yapılır.

YABANİ ROKA

* Taze roka yaprakları sıkılır. Elde edilen su yara izlerine sürülür.

* 1 bardak kaynar suya, 10 gram abanoz yongası konulur. 10 dakika bekletilip, suyuyla yara izlerine pansuman yapılır.

11 Yanıt to “YARA İZLERİNİ GİDERİCİ-PROF.DR. AHMET MARANKİ’NİN ŞİFALI BİTKİLER ADLI KİTABINDAN ALINMIŞTIR.”

 • şaban uyar diyor ki:

  ahmet bey bizim 4 yaşında bir kızımız var doğuştan yanağında ben vardı bunu yaklaşık 6 ay önce ameliyatla aldırdık tarçını iz kalmaması için ne kadar ölçüde kullanacağız? ne kadar süre kullanacağız? şimdiden vereceğeniz bilgiler için teşekkür ederiz

 • gülen diyor ki:

  Benmde yaşım 17. Alerji olmuştum bikaç yıl önce ve vücudumda baya iz kaldı tarçın gerçekten geçirir mi? Yani detaylı bilgi iztiyoruz lütfen:(

 • irem diyor ki:

  ya benim yara izlerim var ben yra izlerimi yoldum :) küçükken nasıl geçicek bilemiyorum çok çirkin duruolar ltf yardım edin

 • tuğçe diyor ki:

  TARÇININ ÖLÇÜLERİNİ YAZABİLİRSENİZ SEVİNİRİM TEŞ.EDERİM BİDE KOLUMDA 1 SENEDİR GEÇMEYEN YARA İZİ VAR SÜLÜKÜN FAYDASI OLURMU ?

 • buse diyor ki:

  benim vücutun bazı yerinde yara cıkıyo ne yapmam gerekiyo gitmesini istiyorum lütfen yardım edin

 • sntxlab lub bib :) diyor ki:

  arkadaslar yara izini dert etmeyin artık rahat olmak için coverderm kamufule kremini kullanın.geçirmez.ama fondoten gibi kapatır yarayı.3 gğn etkisi vardır.Sudan etkilenmez… Kullandım işe yarıyor.Mutluyum.yanık izlerinde vitiligo sedef gibi hastalıklarda ve diger cilt problemlerinde etkilidir.ĞStelşik psikopatların attıgı faça izlerini bile kamufle ettigi söleniyor.Ama maddi açıdan berbat sonuc olarak harika..

 • simge diyor ki:

  merhaba. benim de yara izlerim var burdaki tarçın formülünü denedim 4 gün oldu başlayalı fakat ne kdr zamanda etkisi olur bilmiyorum çünkü kafama göre hazırlıyorum ölçüsü ve ne kdr sıklıkta sürüleceğini yazarsanız sevinirim. teşekkürler.

 • muhammet diyor ki:

  iyi günler benim çenemde küçükken yere düştüğümde oluşmuş hilal şeklinde bir kesik vardı dikiş izi var. acaba bunu tarcını hangi ölçüde kullanırsak faydalı gelir lütfen yardımınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler..

 • ekrem dayıoğlu diyor ki:

  s.a ben bi kac sene önce motorumla saranpolden takla atarak dere ye dustum suratımda ve kolarımda bacaklarım cok ız var ve askerı okulara gıremeyecegımı soluyolar korkuyorum hayalerımı gelceklestırememekten lutfen yardımcı olun esnetık cok pahalı bın lıraya kadar yolu var . 05375566075 arkadaslar caresını bulan yardımcı olun .

 • kevser diyor ki:

  ahmet amca ben dikiş izleri var ama geçmez diyorlar amaliyat olmak istemiyorum bana yardım edermisiniz

 • duygu yüce diyor ki:

  selamlar nolur acil cevap benim oğlum 16 yaşında koluna çizikler atmış çok derin deil ama izleri kalır henüz yara taze bugün olmuş ne yapmalıyım nolur bi cevap

Leave a Reply

Şeyda Coşkun
Ahmet Maranki
Şifalı Yemekler

İbrahim Saraçoğlu
Canan Karatay
Prof Dr O. Müftüoğlu
Suna Dumankaya
Taylan Kümeli
Dr. Feridun Kunak
Haluk Saçaklı
Erkan Topuz
Mehmet Öz
Ebru Şallı
Dr Gürkan Kubilay
Suat Arusan
Ender Saraç
Ömer Coşkun
KAN GRUBUNA GÖRE BESLENME
Güzellik & Bakım
Diyet
Şifalı Bitkiler
Gün Gün Hamilelik
Ameliyat Görüntüleri
3000 TIP DOKTORU
Yeni SGK Yasası
Alışveriş & İndirim
Fıkralar
İstanbul Rehberi
Tatil Seçenekleri
Şarkı Sözleri