İLETİŞİM
SİTE SAHİBİ: NESRİN İKİZLER e.mail: perizadeyasar@hotmail.com
BİZİ TAKİP EDİN
02128561627
Kategoriler
Uyarı!
Sitemizde yer alan bilgiler paylaşım amaçlıdır. Lütfen uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.
Yasal Uyarı!
Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız.Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız.Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur.
Legal Notice!
The information on this site is in the nature and treatment purposes is not recommended. It is the responsibility of the applications the site owner. A physician for medical problems always have danışınız.Your doctor's the drugs and diagnostics without necessarily going kullanınız.To doctor Whatever your complaint, you can put, with this information, do not attempt to treat your self. This information is not strictly a disease diagnostic purposes.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun verdiği bilgilere çok şaşıracaksınız! Organik tarımla ilgili gerçekler, gençleştiren, sigaranın zararlı etkilerini azaltan, zayıflamaya yardımcı olan ve daha bir çok konuda etkili mucizevi formüller…

Saba Tümer’in Habertürk’teki programına konuk olan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, çeşitli bitkilerin vücuttaki etkileriyle ilgili son derece ilginç açıklamalar yaptı. Televizyon gazetesi’nin haberine göre, verdiği bir takım formüllerle genç ve zinde kalmanın yollarını da anlatan Saraçoğlu’nun açıklamaları arasında organik gıdalarla ilgili çok çarpıcı bilgiler de vardı.

Prof. Saraçoğlu, açıklamaları sırasında şu uyarıyı da yaparak insanların öncelikli olarak doktorlarına danışmalarının önemine değindi: “Ben bir kimyacıyım. Esas olan modern tıptır. Hekim önerileri doğrultusunda hareket etmek esastır. Benim önerdiklerim yardımcı ve destekleyici bir tedavidir. Tabi ki hekime gidecekler ve tahlillerini yaptıracaklar. Bütün bu önerilerimi de hekim kontrolünde yapacaklar.”

Türkiye’deki çok önemli bitkiler kayboldu
Son 10 yıl içinde Türkiye’nin tarımda çok fazla şey kaybettiğini söyleyen Saraçoğlu, “Dünya ömrü boyunca ki 6,5 milyar yaşını doldurmuştur ve önümüzde bir o kadar yıl daha var. Son buzul çağından Türkiye nasibini almadı, iyi ki almadı. Bu 4. buzul çağı 4 bin yıl sürmüştür. Ama Anadolu topraklarında yetişen bitkilerimiz bu 100 bin yıl içinde evrimini en mükemmel biçimde tamamlama imkanı bulmuştur. Yani Anadolu topraklarında yetişen bitkiler ki buna sebzelerimiz, ağaçlarımız, duttan tutun da Çankırı eriğine kadar evrimini en iyi şekilde tamamlamıştır. Bazı bitki türlerimizi İskandinav ülkelerinde, Hollanda da ve bir çok ülkede de bulabilirsiniz. Ama Anadolu’daki çok farklı” diyerek, Türkiye’deki bitkilerin ne kadar önemli olduğuna değindi. Günümüzde doğal, melez ve genetik tohumların olduğunu vurgulayan Saraçoğlu, “Türkiye bu doğal tohumlarını bıraktı ve hiç farkında olmadan bunlar kayboldu gitti. Mesela, Çankırı eriği, Heybeli kavunu, Yamula patlıcanı, Anadolu buğdayı, Çavuş Üzümü, Diyarbakır ve Ceyhan karpuzlarımız kayboldu, Washington Domates’i yok, Kızıllı zeytini yok vs.” dedi.

İşte Saraçoğlu’nun bir çok gıda ile ilgili çarpıcı açıklamaları ve mucizevi olarak nitenlendirdiği formüller:

Gençleştirici karışım
15-16 tane maydonoza 2 yemek kaşığı taze limon suyu ve yarım bardak da su ilave edildikten sonra blenderdan geçirilir. Sabah aç karnına kahvaltıdan 15-20 dakika önce içilir. Bu karışımın özelliği gençleştirici bir etkisinin olmasıdır. Vücuttan toksin attırır ve karaciğer yağlanmasına karşı da mükemmel bir çözümdür. 15 gün boyunca her sabah içmek gerekir. 2. günden itibaren sabahları kalktığınızda daha dinç ve daha zinde kalkacaksınız. Yorgunluğu daha az hissedeceksiniz.

Organik gıdadaki gerçekler!
Türkiye’de organik tarımdan bahsediliyor. Yok mu? Evet var ama kullanılan tohumlar doğal tohumlar değil, hibrit (melez) tohumlar. Domates’e bakıyorsunuz; hakikaten prostat şikayetlerine karşı mükemmel bir çözümdür ya da kalp büyümesine karşı. Aynı zamanda kalbin dıştan yağ bağlamasında hem önleyicidir hem de bu yağı dıştan eritici özelliğe sahiptir vs. Ancak bu doğal tohumdan ise! Ama organik tarım diye konuşulan şey melez tohumlardır. Yani bunların tarımını yaptığınız zaman hiç bir şekilde bu saymış olduğum sağlık konusundaki özelliklere karşı bir güç değildir. Örneğin organik tarımla kazanılmış dometesin içindeki likopen yok, antioksidanları bulamıyorsunuz, insan sağlığı için birinci derecede önemli olan bağışıklık sistemini güçlendirici maddeler yok. Çünkü onu doğal ortamında yetiştirmiyorsunuz, zorlandırılmış şartlar altında yetiştiriyorsunuz. Yani 100 dönümde elde edeceğiniz ürünü 3 dönüme indiriyorsunuz ve kapalı alanda yetiştiriyorsunuz. Yani organik tarımdan elde edilen sebzenin hiç bir şekilde doğal tohumdan elde edilenle eş değil ve onun yerini hiç bir zaman dolduramayacak. Belki organik tarımla uğraşanlar kızacaktır ama benim karşı çıkmamın nedeni şu; bizim doğal tohumlarımız kayboldu ve bunların insan sağlığı üzerinde de bir özelliği, önleyici ve tedavi edici durumu yok.”

Peki tüketici ne yapacak?
Mevsiminde olanı tüketeceksiniz fakat acı bir gerçek ama yaz mevsiminde dahi bu melez tohumları kullanıyorlar. Bir kilo tohum bir kilo altından daha pahalı bugün için. Türkiye’nin hızlı bir şekilde bu doğal tohumlarına sahip çıkması lazım. Zaten bir çoğunu kaybetti Türkiye.

Gençlerde doğal beslenmemenin etkileri
Bu olay bir bütündür bunu tek başına tanımlamanız mümkün değil. Bugün gencecik kızlarımız 16-17 yaşında polikistik over. Çok sık rastlanmaya başlandı. Genç delikanlılar, daha yeni evliler, sperm sayıları düşük ve tüp bebek merkezlerine koşuyorlar. Bunların hepsi beslenmeden kaynaklı. Sağlıklı beslenme gerekli ve şart. Ancak yeterli değil.

Keçiboynuzunun mucizevi etkisi
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, beslenmeye bağlı olarak son yıllarda erkeklerde sıkça görülen sperm sayısının düşüklüğüne çare olarak keçiboynuzunu tavsiye etti.

7-8 tane keçiboynuzunu kırıp yarım litre sıcak suya atarak 7-8 dakika kaynatın. Bunun suyu 3 ay içilmeli.

İltihaplı romatizma için formül
MS hastaları ve MS’e karşı önleyici olan bitki Anadolu buğdayıdır. Ancak nereden bulacağız? Yarım litre suya bir avuç buğday atılır ve 6-7 dakika haşlanır. Daha sonra ılımaya bırakıp yarısını sabah kahvaltısından sonra diğer yarısını da öğlen aç karnına içeceksiniz.

Alzheimer için havuç suyu
Alzheimer’dan korunmak için taze sıkılmış havuç suyu. Ama gece yatağa gitmeden önce içilecek. Alzheimer’in birinci evresinde ise o da ortadan kalkar. Alzheimer bir iki yılda değil en erken 15 yıl önce başlar ve ortaya çıktıktan sonra da geç kalmış olursunuz. Bunu önlemek istiyorsanız zaman zaman bu havuç suyunu içmeliler.

Unutkanlığa karşı mucize formül
Bir ay taze sıkılmış havuç suyu uygulayacaksınız. Bunu gündüz de içebilirsiniz.

Bu bilgi hiç bir yerde yok!
Kendinizi yorgun ve bitkin hissediyorsanız ve özellikle zihin yorgunluğunuz varsa; açık bir çay, bildiğimiz siyah en az 4-5 dakika demlenmiş siyah çayın içine 10-12 tane kuru karanfil atılacak. Ancak karanfili parmağınızla ufalamaya çalıştığınızda ufalanırsa o raf ömrünü tamamlamıştır. Taze olmasına dikkat edin. 2-3 dakika bekleyin ve karıştırıp için. İçtikten 10 dakika sonra saçınızın kökünde bile dahi kıpırdanmayı hissedeceksiniz. Yorgunluğunuzun buharlanıp gittiğini belirgin şekilde farkedeceksiniz. Dinçleştiren ve üzerinizdeki ağırlığı alan bir formül. Yalnız çay sallama çay olmayacak.

Demleme siyah çay’ın faydaları:
4-5 dakika demlenmiş çay sindirim sistemini uyarır. Eğer bunu 8-10 dakika demlerseniz keyif veren ve rahatlatan bir etki verir. Ancak günde 4 bardaktan fazla çay kalp krizini tetikler. Çok fazla içilmesi de doğru değil.

Sigara içenlere özel formül
Tabi ki bir insanın kendi kendine vereceği en büyük ceza sigara içmesidir. Ancak, sigarayı bırakamıyorlarsa, nikotinden kurtulamıyorlarsa, sigaranın zararlarını ortadan kaldırıcı bir etkisi var. Ben bugüne kadar bunu söylemedim çünkü ’Sigara için, bu zararlarını ortadan kaldırıyor’ anlamı ortaya çıkıyor diye. Şüphesiz ki önemli zararlar kalıyor ancak her ay 5 gün 1 bağ tereyi 1 günde bitireceksiniz. Salatanın içinde değil ayrıca tüketeceksiniz. Yarısını öğleden önce, diğer yarısını da öğleden sonra. Limon sıkabilirsiniz üzerine. Fakat 5 gün uygulayıp bırakacaksınız. Bu kürü uygularken idrara çıkıldığında yanma hissedebilirler. Bu zararlı bir şey değil. Aynı zamanda idrar yollarını da temizliyor. Balgam çıkartmaya 2., 3. gün başlarlar. Daha rahat nefes alırlar. Tere anfizeme karşı da bir mucizedir. Ayda bir defa 5 gün uygulayıp bırakacaksınız.

Dereotunun mucizevi faydası
Benbunu bulduğumda heyecanımdan günlerce uyku uyuyamadım. Troid’in hızlı ya da az çalışması durumunda dereotu çok etkilidir. 3 ay boyunca bir yemek kaşığı dereotu sabah, öğle, akşam öğünlerden 15 dakika önce tüketilecek. Bu konuda 5 ay sonra ilaçlarını bırakan hastaların oranı yüzde 90’dır.

Zayıflamak isteyenler için de mucize
Sofraya oturmadan 15 dakika önce bir yemek kaşığı dereotu yerseniz sofradan daha erken kalkarsınız. 10 dakika sonra tokluk hissi artacaktır. Daha az yemek yersiniz. Diyet yapanların özellikle yemesi gerekir. Açlık duygusana fren yaptıran dereotudur. Hatta yemek arasında da yiyebilirsiniz. İştahınızın yavaş yavaş kalktığını görürsünüz. Göreceksiniz ki iştahınız daha erken kapanacak ve doygunluk duygunuz daha erken gelecektir.

Sağlıklı düşüncelerin bedene etkisi
Günümüz insanı tembel oldu. İnsanlar 50 metre yürümek istemiyor. İnsan daha rurağan ve tembel oldu. Uzun ve sağlık yaşamın şartlarından bir tanesi sağlıklı beslenme ve sağlıklı beden. Sağlıklı metabolizma sağlıklı bedende varolur. Bir üçüncü ayağı da ruh sağlığı. Günümüzde insanlar stres altında, borcu var, kafalar bir sürü şeyle meşgul vs. Beyin bütün organları yöneten bir organdır. Göz kırpmanızdan tutun da idrara çıkmanıza kadar. Bir saniyede insan bedeninde milyarlarca biyokimyasal reaksiyon oluşuyor ki biz muna metabolizma diyoruz, bunu tamamen beyin oluşturuyor. Beyin hep stres altında ve organları yeterince yönetemez hale geliyor. Gençlerin dikkatli olması lazım. Sağlıklı düşünceler insanı terkederse ruh hastalıkları başlar.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu hakkında:
1949 doğumlu olan Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu, üniversitede aldığı kimya eğitiminden sonra, Avusturya Graz Teknik Üniversitesi’nde doktorasını yaptı. 1987’de doçent, 1994 yılında da profesör olan İbrahim Saraçoğlu, Karl Franz ve Viyana Teknik üniversitelerinde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Saraçoğlu’nun “Bitkilerdeki Sağlık Mucizesi”, “Bitkisel Sağlık Rehberi ” isimli kitapları bulunmaktadır. Saraçoğlu’nun “Tıbbi Bitkiler Rehberi” isimli yeni kitabı da 15 gün içinde piyasada olacak.

Leave a Reply

Şeyda Coşkun
Ahmet Maranki
Şifalı Yemekler

İbrahim Saraçoğlu
Canan Karatay
Prof Dr O. Müftüoğlu
Suna Dumankaya
Taylan Kümeli
Dr. Feridun Kunak
Haluk Saçaklı
Erkan Topuz
Mehmet Öz
Ebru Şallı
Dr Gürkan Kubilay
Suat Arusan
Ender Saraç
Ömer Coşkun
KAN GRUBUNA GÖRE BESLENME
Güzellik & Bakım
Diyet
Şifalı Bitkiler
Gün Gün Hamilelik
Ameliyat Görüntüleri
3000 TIP DOKTORU
Yeni SGK Yasası
Alışveriş & İndirim
Fıkralar
İstanbul Rehberi
Tatil Seçenekleri
Şarkı Sözleri