İLETİŞİM
SİTE SAHİBİ: NESRİN İKİZLER e.mail: perizadeyasar@hotmail.com
BİZİ TAKİP EDİN
02128561627
Kategoriler
Uyarı!
Sitemizde yer alan bilgiler paylaşım amaçlıdır. Lütfen uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.
Yasal Uyarı!
Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız.Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız.Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur.
Legal Notice!
The information on this site is in the nature and treatment purposes is not recommended. It is the responsibility of the applications the site owner. A physician for medical problems always have danışınız.Your doctor's the drugs and diagnostics without necessarily going kullanınız.To doctor Whatever your complaint, you can put, with this information, do not attempt to treat your self. This information is not strictly a disease diagnostic purposes.

Hastalık Hakkında Bilgi

Doktor Ömer Coşkun’un formülü olan setlerle sağlığına kavuşan ve yaşam kalitesi artan birçok hasta mevcuttur. Netice alan hastalardan örnekler verebiliriz. Karaciğerinizi korumak istiyorsanız veya Hepatit B bulaşmışsa lütfen deneyin. Sirozlu hastalarda bile çok güzel neticeler aldık. Sizler için yüzlerce literatür okuyoruz, Türkiye’nin çeşitli yörelerinde şifalı bitki topluyoruz. Dünyada değer bulan şifalı bitkileri ithal ediyoruz. Safra taşları tamamen doğal destek tedavisiyle yok olabiliyor. Siz de hastalıklarınızda şifalı bitki ve bitki özlerinden faydalanmak istiyorsanız danışmanımız olan Doktor Ömer Coşkun’a www.doctorherbalist.com adresinden  ulaşabilirsiniz. Kullandığınız tıbbi ilaçlara vs. karışmıyoruz, biz doğal destek ürünleriyle yardımcı oluyoruz.

Tedavi Şekli

Karaciğer ve Safrakesesi
Karaciğer, insan bedenindeki en büyük organdır ve tüm fiziksel işlemlerde doğrudan veya dolaylı olarak pay sahibidir. Sindirim sistemindeki işlevi ise çok önemlidir; örneğin, safra sıvılarının onikiparmakbağırsağı yoluyla sindirim sistemine girmesini sağlar. Bu olağanüstü organla ilgili ayrıntılara girmekten çok, kısaca onun işlevlerine değinerek, sağlıklı bir karaciğerin bedenimiz için ne denli önemli olduğunu anlamaya çalışacağız.
Karaciğer, karbonhidrat metabolizmasına katılır ve kan şekeri düzeyini denetleyen en önemli organdır. Protein metabolizmasında aminlerin uzaklaştırılması (Deaminasyon), amin grubunun yer değiştirmesi (Transaminasyon), aminoasit dönüşümü, protein bireşimlenmesi (albümin, fibrinojen, protrombin ve kan pıhtılaşmasında rol oynayan öteki etkenler), protein metabolizmasının son ürünü olan üre bireşimlenmesi gibi görevleri üstlenmiştir. Yağ metabolizmasında ise, trigliserit, fosfolipit ve kolesterol bireşimlenmesi karaciğer tarafından gerçekleştirilir. Bunlara ek olarak karaciğer, vitamin metabolizmasına da katılır. Bu etkinlikleri çerçevesinde, öncelikli olarak bir arıtma organı işlevini de üstlenmiştir. Metabolizma süreci sonunda açığa çıkan ya da dışarıdan alınan (ilaç, zehir) zararlı maddelerin bedenden atılması karaciğerin etkinliği ile gerçekleşir. Bu etkinlik hormonların, özellikle de östrojen gibi steroit hormonların bedenden atılmasını sağlar. Karaciğer hastalıklarında bedenden atılamayan östrojen, erkeklerde kadınlaşma belirtilerinin görülmesine yol açar. Sağlıklı karaciğer, bağışıklık sistemine de etkin bir biçimde katılır.
Bu olağanüstü organ, uyuşturucular, kimyasal maddeler, çevresel zehirler, yapay besin katkıları ve tehlike yaratabilecek her türlü zararlı maddeden arındırır bedenimizi. Karaciğeri en fazla yoran da, öncelikle bu tür işlevlerdir.
Özetlenerek belirtilmeye çalışılan bu birkaç örnek, sağlıklı bir kan yapısı, iç salgıbezi sistemi, sindirim işlevi ve genel metabolizma açısından karaciğerin öneminin anlaşılmasına yetecektir. Çeşitli bedensel işlevle yakından bağıntılı olduğu için, her tür aksaklık ve hastalık, karaciğeri ve onun işlevlerini etkiler. Bu bağlamda, karaciğerin herhangi bir işlevsel aksaklığı da bedenin herhangi bir yerinde belirtiler gösterir, örneğin deri problemleri gibi.
Karaciğer güçlendirici bitkilerle karaciğer desteklenebilir. Önem sırasına göre bu bitkiler: Devedikeni tohumu, hindiba, kara turp, mübarekdikeni, civanperçemi, kırlangıçotu, eğir kökü, pelinotu, küçük kantaron, mayıs papatyası, adaçayı, ısırganotu, frenk kimyonu.
Belirgin bir hastalık söz konusu olmasa bile, genelde karaciğerin desteklenmesi gerekir. Karaciğer kökenli işlevsel aksaklıklarla sıkça karşılaşılır. Halk arasında, ilkbahar temizliği anlamında uygulanan şifalı bitki kürlerinde kullanılan bitki karışımlarının temelini, karaciğeri uyarıcı ve güçlendirici bitkiler oluşturur. Böylece karaciğer, vitamin açısından pek zengin olmayan kışlık besinlerden sonra, ilkbaharda temizlenir, güçlenir ve genel sağlığı kolaylıkla destekleyebilecek güce ulaşır. Gelişmiş ülkelerde beslenme biçimi yıl boyunca her mevsimde dengeli ve besleyici olabilir, ama tüketilen bu besinler genellikle kimyasal maddelerle zehirlenmiş olur ve bu durumla başa çıkabilmeye çalışan organizma çetin problemlerle karşılaşır. Bu yüzden, yılın her mevsiminde bir bedensel ilkbahar temizliği yapılmalıdır.
Öncelikle yapılması gereken, karaciğeri ve tüm sindirim sistemini, centiyane kökü, eğir kökü, pelinotu gibi, acı maddeler içeren bitkilerle desteklemektir. Yukarıda belirtilmiş olan, karaciğer güçlendirici bitkilerle, karaciğer bilinçli olarak temizlenmelidir. Bu bitkiler arasında, geniş etki alanı ve basit kullanım biçimi nedeniyle, hindiba ve kara turp ön planda gelir. Hindiba kökü ve yaprakları, aynı zamanda böbrekleri uyararak, bu organın da yardımıyla tüm bedenin temizlenmesini sağlayabilen, olağanüstü bir karaciğer güçlendiricidir. Karaciğere uygulanan bu tedavi sırasında, mide de centiyane kökü, küçük kantaron, mayıs papatyası gibi bitkilerle güçlendirilmelidir. Aynı doğrultuda, sistemin desteklenmesi gereken öteki organları da göz önünde bulundurulmalıdır.
Etkili bir karaciğer güçlendirici bitki karışımı: Hindiba 2 ölçü, civanperçemi 1 ölçü, eğir kökü 1 ölçü, adaçayı 1 ölçü, mayıs papatyası 1 ölçü. Bitkiler çok ince kıyılarak ölçülür ve iyice karıştırılır. Yarım veya bir tatlı kaşığı bitki, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar suyla haşlanır, 10 dakika demlendikten sonra süzülür. Yemeklerden sonra 1 bardak olmak üzere, günde 3 bardak çay içilir.

Karaciğer ve safrakesesi diyeti
Karaciğer ve safrakesesi ile ilgili her türlü problemde, katı bir beslenme diyeti uygulanması kaçınılmazdır. Bu tür bir diyetle varılan öncelikli sonuç, sindirim nedeniyle oluşacak yükten karaciğeri korumak ve gereksiz ağrıların oluşmasını önlemektir. Bu tür bir diyetin temel kuralları ise oldukça basittir: Yağda ve ateşte kızartılanların tümü, ağır salçalı yağlı yemekler ve yağ, alkollü içkiler, turşular, konserveler kesinlikle tüketilmemelidir.

Sarılık (İkterus)
Sarılık bir hastalık değil, bir hastalık belirtisidir. Belirttiği hastalık ise, herhangi bir nedenden ötürü karaciğerde biriken safranın kana karışmaya başlamış olmasıdır. Bu oluşumun nedeni, yoğun kimyasal madde alımı, bir enfeksiyon veya organik bir bozukluk olabilir ve uzman doktor bu nedeni teşhis ederek tedaviyi başlatır. Bu rahatsızlığı başlatan neden ne olursa olsun, sarılık sürecinin kısalmasını sağlayabilecek bitki karışımları ile tıbbi tedavi desteklenebilir:
Hindiba 2 ölçü, aynısafa 2 ölçü, rezene 1 ölçü, pelinotu bir ölçü, andızotu kökü 1 ölçü, devedikeni tohumu 1 ölçü. Bitkiler ve kökler çok ince kıyılır, ölçülür ve iyice karıştırılır. Bir tatlı kaşığı bitki, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar suyla haşlanır, 10 dakika demlendikten sonra süzülür ve balla tatlandırılır. Şeker hastaları tatlandırmaz. Sarılık devam ettiği sürece, 2 saatte bir yarım bardak içilir.

Safrakesesi İltihabı
Çok acı çektirebilen bu hastalık, şifalı bitki tedavisine genelde çok olumlu yanıt verir. Karaciğer ve safrakesesi beslenme diyetine bu durumda da kesinlikle uyulması gerekir. İltihabı ve ağrıyı yatıştırıcı bitki karışımı aşağıdaki gibi olabilir:
Hindiba(kök ve yaprak) 2 ölçü, hatmi kökü 2 ölçü, ısırganotı 1 ölçü, pelinotu 1 ölçü, civanperçemi 1 ölçü, nane 1 ölçü. Bitkiler ve kökler çok ince kıyılarak ölçülür ve iyice karıştırılır. Bir yemek kaşığı dolusu bitki, akşamdan 1 bardak soğuk suya eklenir, ertesi sabah süzülür ve gün boyunca yudumlanarak içilir (gün boyunca 2 bardak da olabilir).
Kara turp özsuyu, safrakesesi ve safra yolları iltihabını yatıştırabilir. Başlangıçta, günde 100g taze sıkılmış kara turp özsuyu gün boyuna yayılarak yudumlanır ve kademeli olarak 300g’a kadar çıkarıldıktan sonra, yine kademeli olarak 100g’a dönülür. Bu özsu kürü 14 gün içinde tamamlanır. Kara turp özsuyu her gün taze hazırlanır.
Ayrıca, safrakesesi bölgesine uygulanan İsveç Şurubu kompresleri, özellikle ağrı krizlerinde fevkalade rahatlatıcı olabilir.
Tedavi süresinin kısaltılabilmesi için, Echinacea preparatları kullanımı çok yararlı olacaktır.

Safrakesesi Taşları
Safrakesesi taşlarının oluşum aşamaları ve nedenleri henüz yeterince açıklığa kavuşturulamamıştır. Bazı durumlarda şifalı bitkilerle neredeyse hiçbir ağrıya yol açmadan, taşların düşürülebilmesi sağlanabilir. Ama bu tür tedaviler sırasında, ‘yerinden memnun’ bazı iri taşlar da harekete geçip, safra yolunu tıkayabilirler. Hal böyle iken, yine de doktor onayı ile bazı yöntemler denenebilir.
Rendelenen kara turp balla karıştırılarak, bir kabın üstüne yerleştirilen süzgece aktarılır. Bir süre sonra ballı turp özsuyu alttaki kaba süzülmeye başlayacaktır. Gün boyuna yayarak, turp suyu kaşıkla içilir. Rahatlama hissedildikçe turp suyu içimi de kademeli olarak azaltılır.

İki tatlı kaşığı dolusu ince kıyılmış ısırganotu, 1 bardak sütte 2-3 dakika hafifçe kaynatılır, 10 dakika boyunca demlendirilir ve süzülür. Günde 2 bardak ısırgan sütü, sabahları ve akşamları içilir.

Zeytinyağı kürü de rahatlatıcıdır. Sabahları aç karnına nane çayı ile ağız iyice çalkalanır, sonra 1 yemek kaşığı dolusu zeytinyağı biraz limon suyu ile birlikte içilir ve hemen ardından da sıcak nane çayı içilir. Ardından da, safrakesesi bölgesine yarım saat süreli kuru-sıcak kompres uygulanır. Zeytinyağı her gün 1 kaşık arttırılır ve altıncı gün 6 kaşık zeytinyağı ile küre son verilir. Bu kürün üç ayda bir uygulanması önerilir.
Soğan özsuyu da yardımcı olabilir. İri bir soğanın özsuyu çıkarılır ve içine biraz pudra şekeri eklenir. İlk gün, bu şekerli soğan özsuyundan saat başında yarım tatlı kaşığı, ikinci gün 2 saatte bir 2 tatlı kaşığı, üçüncü gün 3 saatte bir yarım tatlı kaşığı içilir. Bu kür aralıklarla yinelenebilir.
Safrakesesinden kaynaklanan ağrılara ve mide bulantılarına karşı en etkili ilaç, nane çayıdır.
Eğer sinir sistemi de stres altında ise, kediotu kökü gibi sinir sistemini yatıştırıcı bitkilerin kullanılması doğru olur.
Kaynak: www.doktordoga.com

ENGLİSH

liver diseases

Information about the disease

With the formula set Ömer Coşkun doctor’s return to health and quality of life that many patients are increasing. Patients who can give examples of consequences. If you want to protect your liver or Hepatitis B infected, please try. We have received very good results even in patients with cirrhosis. We read literature for the hundreds, collect herbs in various regions of Turkey. Imported herbs are finding value in the world. Gallstones can be no completely natural with supportive therapy. Herb and plant extracts in the disease you want to take advantage of our consultants to the doctor Ömer Coşkun e-mail address of the phone can be found on our contact page. Medical drugs, etc. that you use. do not interfere, we would help with natural supplements.

Treatment Modality

Liver and gall bladder


Liver, the largest organ in the human body and all direct or indirect shareholders in the physical process is. It is very important functions in the digestive system, such as bile into the digestive system through onikiparmakbağırsağı allows fluids. Enter into the details of this extraordinary organ, rather than to briefly mention that the function of the liver of a healthy body is important to understand how we will work for.
Liver, carbohydrate metabolism and blood sugar level checked to participate, the most important organ. Protein metabolism in the removal of amines (deamination), amine groups to change the location (Transaminasyon), amino acid transformation, to protein synthesis (albumin, fibrinogen, prothrombin and blood clots recovered role that other factors), protein metabolism of the final product is produced, such as synthesis tasks undertook. In the metabolism of fat, triglycerides, phospholipids and cholesterol synthesis by the liver to perform. In addition, the liver, vitamin metabolism, also participates. Within the framework of this event, primarily a function body has undertaken the treatment. At the end of the process of metabolism or the disclosure received from outside (drugs, poisons) Disposal of hazardous substances from the body with the efficiency of the liver occurs. This activity of hormones, especially steroid hormones like estrogen taken from the body allows. Liver disease can not be expelled from the body of estrogen, men and women leads to on symptoms. Healthy liver, the immune system also participates actively.
This is an extraordinary organ, drugs, chemicals, environmental poisons, artificial food additives and free from hazards that can create all kinds of harmful substances is our body. The liver also the most tired, first of this type are functions.
These few examples will be trying to specify a summary, a healthy blood structure, endocrine gland system, digestive function and overall understanding of the importance of metabolism in the liver will be enough. Is closely correlated to various bodily functions, faults and all kinds of diseases, affects the liver and its functions. In this context, any function of the liver misbehavior anywhere in the body shows symptoms such as skin problems.
Plants can be supported by strengthening the liver liver. In order of importance of these plants: thistle seed, dandelion, black radish, mübarekdikeni, milfoil, celandine, spinning root, pelinotu small centaury, May daisy, sage, ısırganotu, crème of cumin.
Even if there is a significant disease in question, usually of the liver must be supported. Liver origin are frequently encountered in operational disruptions. Among the people, spring cleaning in the sense applied herbal plants used in curing the basis of a mixture, liver stimulant and booster plants creates. Thus, the liver, vitamin-rich do not have much in terms of nutrients after winter, spring clean, strengthen and support the overall health of the power to easily reach. Form of nutrition in developed countries in all seasons throughout the year can be balanced and nutritious, but these foods are consumed often poisoned with chemicals and this situation to deal with tough problems encountered organisms are able to work. Therefore, in every season of the year should be a physical spring cleaning.
First to be done, and all the digestive system, liver, centiyane root, root spinning, as pelinotu, is to support plants that contain bitter substances. Have been mentioned above, liver booster plants, liver deliberately be cleaned. Among these plants, due to the way a large domain and use simple, robust chicory and land revenue in the foreground. Chicory roots and leaves, but also by stimulating the kidneys, these organs with the help of the entire body that can ensure a clean, refreshing the liver is a remarkable. During this treatment applied to the liver, stomach de centiyane root, small centaury, with plants such as chamomile May be strengthened. The same direction, the system must be supported in the other organs should be taken into consideration.
Effective mix of liver booster plants: Chicory 2 size, yarrow 1 unit, 1 unit of spinning root, sage 1 unit, 1 unit of May daisy. Plants is measured very finely chopped and thoroughly mixed. Half a teaspoon or a plant, a medium size glass of water is boiled whole with boiling water, infuse for 10 minutes after the extract. To 1 cup after meals a day, drink 3 cups of tea.

Liver and gall bladder diet
Any problems related to the liver and gall bladder in the implementation of a strict nutritional diet is inevitable. This type of diet is a result of the priority, to protect the liver from the digestive load will occur and to avoid unnecessary pain. This type of conduct is the foundation of a diet is quite simple: in the fire in the oil and fry all, heavy with sauce and fat-fat meals, alcoholic beverages, pickles, canned certainly should not be consumed.

Jaundice (İkterus)
Jaundice is not a disease, a disease is an indication. Specified by the disease, any reason the accumulated bile in the liver into the blood is started. The reason for this formation, intensive chemical intake, may have an infection or an organic disorder and specialist physicians to diagnose the cause of the treatment starts. What causes this disease regardless of initiator, jaundice can make the process shorter plants with a mixture of medical treatment may be supported:
Chicory 2 sizes, aynısafa 2 size, fennel 1 unit, a measure pelinotu, andızotu root of 1 unit, 1 unit of thistle seed. Plants and roots are very finely chopped, measured and thoroughly mixed. A teaspoon of plant, a medium size glass of water is boiled whole with boiling water, infuse for 10 minutes after the extract and is sweetened with honey. Diabetes does not sweeten. Jaundice continue as long as 2 hours a drink half a cup.

Inflammation of gall bladder
Suffered much capable of this disease, herbal treatment will usually respond very positively. Liver and gall bladder diet diet must be strictly adhered to in this case. Inflammation and pain of the mixture of soothing herbs could be the following:
Chicory (roots and leaves) 2 measure, marshmallow root of 2 dimensions, ısırganotı 1 unit, pelinotu 1 unit, 1 unit of yarrow, mint 1 unit. Very finely chopped herbs and roots is measured and thoroughly mixed. A spoon full of food plants, akşamdan 1 cup cold water is added, the next morning is filtered and drink be sipped throughout the day (during the day may also have 2 cup).
Black radish özsuyu, gall bladder and biliary tract can soothe inflammation. Initially, freshly squeezed 100g per day by sipping black radish is özsuyu day and gradually spread longitudinally up to 300g’a after 100g’a gradually return again. This sap is completed within 14 days cure. Black radish is prepared fresh every day özsuyu.
In addition, Sweden Syrup compress applied to the gall bladder region, especially pain crises may be exceptionally relaxing.
Treatment for shortening, use of Echinacea preparations will be very useful.

Gall bladder Stones
Phase and causes the formation of gall bladder stones yet could not be sufficiently clarified. In some cases, almost medicinal plants without causing any pain, stones can be reduced can be provided. But during this kind of treatment, ‘the happy place’ also moved some large stones, and can block the bile duct. Hal was such, however, some methods may be tried with the approval of a doctor.
The land grated radish mixed with honey, a bowl placed on top of the filter is transferred to. After a while, honey will start to soar radish özsuyu rough bottom. Longitudinal spring day, the radish juice drink spoon. Feeling of relief inside me gradually as radish juice is reduced.

Two teaspoons finely chopped ısırganotu whole, 1 cup milk 2-3 minutes, lightly boiled, for 10 minutes and the extract are dem. 2 glasses of milk a day nettle, morning and evening drink.

Olive also relax cure. Mint tea in the morning on an empty stomach is the mouth rinse thoroughly, then 1 tablespoon olive oil a little lemon juice with whole drink, and drink immediately, then hot mint tea. Then, gall bladder area, dry-warm compresses applied half an hour period. 1 tablespoon olive oil each day with the sphere is increased and sixth days 6 tablespoons olive oil is concluded. This quarterly implementation of cure is recommended.
Özsuyu onions can also help. Removed and a large onion into özsuyu little powdered sugar is added. The first day, half a teaspoon at the sweetened onions özsuyundan hours, second day 2 hours 2 teaspoons third day is 3 hours within a half-teaspoon. This cure may be repeated at intervals.
Against pain and nausea caused Safrakesesinden most effective drug, is a mint tea.
If the nervous system is also under stress, calming the nervous system, such as valerian root plants will be used correctly.
Source: www.doktordoga.com

Leave a Reply

Şeyda Coşkun
Ahmet Maranki
Şifalı Yemekler

İbrahim Saraçoğlu
Canan Karatay
Prof Dr O. Müftüoğlu
Suna Dumankaya
Taylan Kümeli
Dr. Feridun Kunak
Haluk Saçaklı
Erkan Topuz
Mehmet Öz
Ebru Şallı
Dr Gürkan Kubilay
Suat Arusan
Ender Saraç
Ömer Coşkun
KAN GRUBUNA GÖRE BESLENME
Güzellik & Bakım
Diyet
Şifalı Bitkiler
Gün Gün Hamilelik
Ameliyat Görüntüleri
3000 TIP DOKTORU
Yeni SGK Yasası
Alışveriş & İndirim
Fıkralar
İstanbul Rehberi
Tatil Seçenekleri
Şarkı Sözleri