İLETİŞİM
SİTE SAHİBİ: NESRİN İKİZLER e.mail: perizadeyasar@hotmail.com
BİZİ TAKİP EDİN
02128561627
Kategoriler
Uyarı!
Sitemizde yer alan bilgiler paylaşım amaçlıdır. Lütfen uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.
Yasal Uyarı!
Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız.Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız.Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur.
Legal Notice!
The information on this site is in the nature and treatment purposes is not recommended. It is the responsibility of the applications the site owner. A physician for medical problems always have danışınız.Your doctor's the drugs and diagnostics without necessarily going kullanınız.To doctor Whatever your complaint, you can put, with this information, do not attempt to treat your self. This information is not strictly a disease diagnostic purposes.

(La. Semen Coffeae, Aî. Kaffee, Fr. Graine de cafe, İn. Coffee seed)

Coffea arabica L. veya C. Hberica Hiern (Rubiaceae) türünün kurutulmuş tohumudur. Bu tür 5-8 m yükseklikte, basit yapraklı, kışın yapraklarını dökmeyen, beyaz çiçekli ve kirazı andırır kırmızı meyvalı bir ağaççıktır. Anayurdu Güney Etiyopya ve Sudan olmakla beraber haleıi bilhassa tropikal Afrika ve Güney Amerika (Brezilya) da yetiştirilmektedir. Brezilya dünyanın en büyük kahve yetiştiricisidir.

Kahve ağacı, ısının +5 dereceye düştüğü bölgelerde, yaşayamamaktadır. Bu nedenle kahve ağacı yetiştirmek için Güney Anadolu (Alanya) da yapıla» denemeler başarısızlıkla sonuçlanmıştır.

Dış görünüş: 8-12 mm uzunluk ve 6-8 mm genişlikte, sert, soluk yeşil veya sarımsı yeşil renkli, bir tarafı düz, sırt kışını ise kabarık tanelerden ibarettir. Kokusu hafif, tadı acımsıdır.

Bileşim: Tanen, uçucu yağ (% 0.15), sabit yağ (% 15), şekerler ve kafein (% 0.6-2.5) taşımaktadır. Kafein, drogun etkili maddesi olarak kabul edilir.

Etki ve kullanılış:

Yeşil kahve tanesi eskiden romatizma, nıkris ve böbrek taşlarına karşı ve ateş düşürücü olarak kullanılmıştır. Bu tip kullanılışlar için yeşil kahve toz edilir ve güllaç içinde alınırdı. Halen tedavide yalnız kavrulmuş kahve (Semen Cofleae tostum) kullanılmaktadır. Kavrulmuş ve toz edilmiş kahve ile hazırlanan infusyon (% 15), uyku giderici, baş ağrılarını azaltıcı, kalp kuvvetlendirici, hazmettirici ve alkaloit zehirlenmelerinde (bilhassa afyon ile meydana gelen zehirlenmelerde) panzehir olarak kullanılmaktadır.

ENGLİSH

The benefits of coffee beans

La. Semen Coffea, AI. Kaffee, Fr. Graine de cafe, Downloads. Coffee seed)

Coffea arabica L. or C. Hberica Hier (Rubiaceae) is a type of dried seed. This type of 5-8 m in height, simple leaves, evergreen leaves in winter, white flowers and red fruit resembles cherry is a shrub. Although Ethiopia and Sudan in particular haleıi native South Africa and tropical South America (Brazil) also are grown. Brazil is the world’s largest coffee grower.

Coffee tree, in regions where temperatures fall to +5 degrees, can not live. For this reason, the coffee tree to grow South Anatolia (Alanya) also may be held »experiment has failed.

External appearance: 8-12 mm long and 6-8 mm wide, hard, pale green or yellowish green color, one side flat, back in the winter consists of fluffy grains. Slight smell, taste is bitterish.

Composition: Tannins, volatile oils (0.15%), hard fat (15%), sugar and caffeine (% 0.6-2.5) is carrying. Caffeine is considered as a drogue substances.

Impact and use:

Green coffee beans used for rheumatism, and kidney stones against podagra and has been used as antipyretic. This type of green coffee powder is used and would be in Güllaç. Still alone in the treatment of roasted coffee (Semen Cofleae my toast) are used. And powders were prepared with roasted coffee infusyon (15%), sleep antioxidant, reducing headaches, heart strengthener, digestive and alkaloid poisoning (especially caused by opium poisoning) is used as antidote.

Leave a Reply

Şeyda Coşkun
Ahmet Maranki
Şifalı Yemekler

İbrahim Saraçoğlu
Canan Karatay
Prof Dr O. Müftüoğlu
Suna Dumankaya
Taylan Kümeli
Dr. Feridun Kunak
Haluk Saçaklı
Erkan Topuz
Mehmet Öz
Ebru Şallı
Dr Gürkan Kubilay
Suat Arusan
Ender Saraç
Ömer Coşkun
KAN GRUBUNA GÖRE BESLENME
Güzellik & Bakım
Diyet
Şifalı Bitkiler
Gün Gün Hamilelik
Ameliyat Görüntüleri
3000 TIP DOKTORU
Yeni SGK Yasası
Alışveriş & İndirim
Fıkralar
İstanbul Rehberi
Tatil Seçenekleri
Şarkı Sözleri