İLETİŞİM
SİTE SAHİBİ: NESRİN İKİZLER e.mail: perizadeyasar@hotmail.com
BİZİ TAKİP EDİN
02128561627
Kategoriler
Uyarı!
Sitemizde yer alan bilgiler paylaşım amaçlıdır. Lütfen uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.
Yasal Uyarı!
Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız.Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız.Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur.
Legal Notice!
The information on this site is in the nature and treatment purposes is not recommended. It is the responsibility of the applications the site owner. A physician for medical problems always have danışınız.Your doctor's the drugs and diagnostics without necessarily going kullanınız.To doctor Whatever your complaint, you can put, with this information, do not attempt to treat your self. This information is not strictly a disease diagnostic purposes.


Halk arasında basur olarak bilinir.Uzun süre oturmaktan, fazla acı yemekten, kabzlıktan ve yoğun stresten oluşan bir cins varis plağıdır. Beslenme ve sağlık önlemleriyle denetim altında tutulabilen, ama çoğu kez cerrahi çözüm gerektiren yaygın bir hastalıktır. Basur anüs bölgesindeki toplardamarların varis gibi genişlemesidir.Aleo vera, rutin biyoofflavonidi ve bazı ayur veda tabletleri genel varis eğilimini azaltır. Kuşburnu ve kök zerdeçaldan karışım çay yapıp içmek çok faydalıdır. Kara halle bitkisinin çekirdekleri, teflon tavada çok az yağda sürekli karıştırılıp kavrulur. Yemeklerden sonra günde 2-3 kez, 1 adet kavrulmuş kara halle çekirdeği çiğneyip yutmak basura çok faydalıdır. Tüm acı baharatların hemoroit üzerinde olumsuz etkisi vardır. Nane ,safran, dereotu, biberiye, kişniş, tarçın, kakule ve gülsuyunun hemoroiti önleyici etkisi vardır.

PRATİK BİTKİSEL FORMÜLLER

* 4 Bardak soğuk suya, 4 tatlı kaşığı ufalanmış çobançantası konulur. 8 saat bekletilen karışım1 günde tüketilmelidir. Çobançantası kaynatılır, bu su ile basur yıkanır.

* 1 Bardak kaynar suya 10 gram siyah üzüm yaprağı konulur.10 dakika bekletilip günde 2 bardak içilir.

* Semizotu lapa haline getirilip basur üzerine konulur.

SEMİZOTU

 

* Saf zeytinyağı ısıtılır.Sabahları aç karnına 50 gram içilir.Birkaç gün devam edilir.

* 1 Bardak kaynar suya, 1 tutam ince kıyılmış maydonoz konur. 5-10 dakika kaynatılıp, 20 dakika bekletilir.Hasta kısımlar pamukla bolca ıslatılır.

* 1 Bardak kaynar suya 2 gram papatya konulur.10 dakika bekletilip bu suyla basura pansuman yapılır.

* 1 Bardak kaynar suya , 4 gram rezene tohumu konulur.10 dakika bekletilir. Günde 2-3 bardak içilir.

* 1 Bardak suya 10 gram parçalanmış keçiboynuzu meyvesi konulur. 10 dakika kaynatılıp günde 3-5 bardak içilir.

* Kuşburnu kaynatılıp, lapa yapılır.Ilıklaştığında 1 avuç dolusu alınıp, makat bölgesine yerleştirilir. Bu şekilde 15-20 dakika bekletilir. Daha sonra makat ılık suyla yıkanır.

* Ilık suyun içine papatya, biberiye, ısırgan ve kuşburnundan birer parça kaynatılıp, 20 dakika kadar ılık suyla oturma banyosu yapılır.

* Taze zakkum sürgünleri doğranıp, kaynatılır ve buharına oturulur.

* Tere-su teresi sıkılır, suyundan günde 1 bardak içilir.1 Bardak kaynar suya , 7-8 gram taze bitki konur.10 dakika bekletilip, günde 3 bardak içilir.

* Meşe kabuğu toz haline getirilir. Merhem yapılır, basurun üzerine sürülür ve hastalıklı bölgeye pansuman yapılır.

* Kırmızı pancar ezilir, lapa haline getirilir. Basur memelerinin üzerine konulur.

* Patates fitil hlinde dilimlenir.Makata konur, gün boyu makatta tutulur.

* Keçiboynuzu devamlı uendiğinde basura iyi gelir.

* Andızotunun kökleri parçalanıp, havanda dövülür ve elekten geçirilir.1 Çorba kaşığı suya karıştırılarak , sabahları yemekten yarım saat önce içilir.

* 1 Bardak kaynar suya 2 gram papatya konulur.10 dakika bekletilip, bu suyla basur pansuman yapılır.

* Sarımsak üzüm çekirdeğiyle beraber ezilip, lapa halinde makata konulur.

* Marul tohumu toz haline getirilip günde 5 gram içilir.

* Pamuğa bandırılmış saf zeytinyağı gece yatmadan makata konur. 7 gün devam edilir.Mücerrebtir.

ÖNERİLEN BİTKİLER

AT KESTANESİ

ALOE VERA

7 Yanıt to “HEMOROİT-BASUR-PROF.DR.AHMET MARANKİ’NİN ŞİFALI BİTKİLER ADLI KİTABINDAN ALINMIŞTIR.”

 • adem kol diyor ki:

  esım dogumdan sonra hemoroit oldu acıl cozumu nedır hangı ılacı almam lazım yardımcı olursanız sevınırız

 • muro diyor ki:

  basura neler ii gelir

 • gizem diyor ki:

  İyi günler babam 55 yaşında yıllardır basur sorunu yaşıyor,son zamanlardada kanaması olmaya başladı hayatı boyunca çok ameliyat geçirdiği için ameliyat olmayada çekiniyor.Bitkilerle tedavi yöntemi yinede mümkün olabilirmi.Şimdiden teşekkürler.

 • gönül diyor ki:

  Merhaba ben kara hallenin basura iyi geldigini duymustum Ben hamileyim karahalleyi yapip ciynesem acaba bebegime bir zarar verirmi?

 • ahmt diyor ki:

  iyi günler 20 yaşındayım 1 senedir çok çekiyorum bu hastalığı küçük yaşta oldum acaba diyorum başa bişeymi var bu yaşlarda olmaz diorum yardımcı olurmusunuz??

 • esen diyor ki:

  Bende de bağsur doğumdan sonra oluşmuştu 1 seneyi aşkın süredir çekmekteydim acıma ve yanma mevcuttu tuvalete gitmek işkence gibiydi benim için ama neoxin hemrolin isminde ürünü kullanıyorum bir kaç hafta da bağırsaklarımı düzene koydu rahatlattı acıma ve yanma gibi şikayetlerim geçti çok şükür ama yediklerimize de çok dikkat etmek gerekiyor

 • sedef diyor ki:

  slm.ya bu marankinin kitabıyla buranın bilgileri arasında fark var.hangisi doğru bilmiyorum.mesela çobançantası şifalı bitkiler kitabında 20 dakika kaynatılır bir günde 2 4 fincan içilir diyor. buradada farklı tarif.hangisine inanalım söylermisiniz.

Leave a Reply

Şeyda Coşkun
Ahmet Maranki
Şifalı Yemekler

İbrahim Saraçoğlu
Canan Karatay
Prof Dr O. Müftüoğlu
Suna Dumankaya
Taylan Kümeli
Dr. Feridun Kunak
Haluk Saçaklı
Erkan Topuz
Mehmet Öz
Ebru Şallı
Dr Gürkan Kubilay
Suat Arusan
Ender Saraç
Ömer Coşkun
KAN GRUBUNA GÖRE BESLENME
Güzellik & Bakım
Diyet
Şifalı Bitkiler
Gün Gün Hamilelik
Ameliyat Görüntüleri
3000 TIP DOKTORU
Yeni SGK Yasası
Alışveriş & İndirim
Fıkralar
İstanbul Rehberi
Tatil Seçenekleri
Şarkı Sözleri