İLETİŞİM
SİTE SAHİBİ: NESRİN İKİZLER e.mail: perizadeyasar@hotmail.com
BİZİ TAKİP EDİN
02128561627
Kategoriler
Uyarı!
Sitemizde yer alan bilgiler paylaşım amaçlıdır. Lütfen uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.
Yasal Uyarı!
Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız.Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız.Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur.
Legal Notice!
The information on this site is in the nature and treatment purposes is not recommended. It is the responsibility of the applications the site owner. A physician for medical problems always have danışınız.Your doctor's the drugs and diagnostics without necessarily going kullanınız.To doctor Whatever your complaint, you can put, with this information, do not attempt to treat your self. This information is not strictly a disease diagnostic purposes.

ANTALYA – Korkuteli ilçesine bağlı İmecik köyünde oturan İbrahim Büyükkursak, eşek sütünün, bronşit, astım ve kanser hastalarına şifa olduğunu iddia etti.

Korkuteli’nin İmecik köyüne Türkiye’nin değişik yerlerinden eşek sütü içmeye gelenler, gerekli tedavilerinin ardından iyileştikten sonra tekrar köye gelerek eşeğin sahibine ve eşeği sağım yapana teşekkür ediyor. İmecik köyünde yaşayan İbrahim Büyükkursak, çeşitli köylerden gelen bronşit, astım ve kanser hastalarına eşeğin sütünü sağarak hastaya içiriyor.

Eşek sütünün faydalı olduğunu söyleyen Büyükkursak, 2 yıl önce yaptığı bir araştırmada, uzmanların insan sütüne en yakın süt olarak bilinen eşek sütünün özellikle kemik erimesine karşı yaşlılara önerildiğini belirterek, süt tozuna alerjisi olan bebekler için de eşek sütünün anne sütü kadar özellikle kalsiyum zenginliği açısından değerli olduğunu söyledi.

Büyükkursak, gazete ve televizyonlarda antibakteriyel ve bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi nedeniyle eşek sütünün İtalya’da tıbbi amaçlı kullanıldığını duyanlar bizim köyümüze geliyor. Bende onlara bir beklentim olmadan eşekten süt sağımı yaparak süt içmelerini sağlıyorum. Son 2 yıl içinde Türkiye’nin değişik illerinden özellikle kanser hastaları köye geliyor. Ben hastanın gözü önünde eşeği sağım yaparak hastaya veriyorum ve hasta içiyor” dedi.

 Eşek Sütü bebekler için yararlı mıdır? 

  Eşek sütü bebekler için yararlıdır lakin en yararlı süt değildir. Eşek sütü içerisindeki protein , kalsiyum ve şeker oranı açısından anne sütüne en yakın süttür.
İçerdiği protein ve şeker oranı anne sütünden daha fazladır ama insan bebeği için en yararlı süt yine insan sütüdür.

 İtalya’da Eşek Sütü Kampanyası 

İtalya Sağlık Bakanlığı, büyümekte olan çocuklara ve yaşlılara eşek sütünü şiddetle öneren bir kampanya başlattı. İnsan sütüne en yakın süt olarak bilinen eşek sütü, özellikle kemik erimesine karşı yaşlılara öneriliyor.

Bu arada süt tozuna alerjisi olan bebekler için de eşek sütünün anne sütü kadar, özellikle kalsiyum zenginliği açısından değerli olduğu doktorlarca öne sürülüyor.

Antibakteriyel ve bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi nedeniyle eşek sütü halen İtalya’da tıbbi amaçlı olarak kullanılıyor.

EŞEK SÜTÜNÜ KULLANIRKEN ,TAM OLARAK FAYDALANMAK İÇİN ,KAYNATMADAN ÇİĞ OLARAK KULLANILMASI GEREKİYOR.

Leave a Reply

Şeyda Coşkun
Ahmet Maranki
Şifalı Yemekler

İbrahim Saraçoğlu
Canan Karatay
Prof Dr O. Müftüoğlu
Suna Dumankaya
Taylan Kümeli
Dr. Feridun Kunak
Haluk Saçaklı
Erkan Topuz
Mehmet Öz
Ebru Şallı
Dr Gürkan Kubilay
Suat Arusan
Ender Saraç
Ömer Coşkun
KAN GRUBUNA GÖRE BESLENME
Güzellik & Bakım
Diyet
Şifalı Bitkiler
Gün Gün Hamilelik
Ameliyat Görüntüleri
3000 TIP DOKTORU
Yeni SGK Yasası
Alışveriş & İndirim
Fıkralar
İstanbul Rehberi
Tatil Seçenekleri
Şarkı Sözleri