İLETİŞİM
SİTE SAHİBİ: NESRİN İKİZLER e.mail: perizadeyasar@hotmail.com
BİZİ TAKİP EDİN
02128561627
Kategoriler
Uyarı!
Sitemizde yer alan bilgiler paylaşım amaçlıdır. Lütfen uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.
Yasal Uyarı!
Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız.Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız.Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur.
Legal Notice!
The information on this site is in the nature and treatment purposes is not recommended. It is the responsibility of the applications the site owner. A physician for medical problems always have danışınız.Your doctor's the drugs and diagnostics without necessarily going kullanınız.To doctor Whatever your complaint, you can put, with this information, do not attempt to treat your self. This information is not strictly a disease diagnostic purposes.

Prof.Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu düşük trombosit sayısı için Antepfıstığı öneriyor.

KULLANIMI:

Düşük trombosit (PLT) yükseltmek için 2 hafta boyunca, öğleden önce ve öğleden sonra (günde 2 kere) her seferinde 15-20 adet Antep Fıstığı tüketin.

ENGLİSH

Prof.Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu for low platelet count is recommended Pistachio.

USES:

Low platelet (PLT) for 2 weeks to raise, before noon and afternoon (2 times a day) at a time to consume 15-20 units Pistachio.

5 Yanıt to “DÜŞÜK TROMBOSİTİ ( PLT ) YÜKSELTMEK İÇİN-PROF.DR.İBRAHİM ADNAN SARAÇOĞLU’NDAN BİTKİSEL ÖNERİLER”

 • ZEHRA TÜRKKAN diyor ki:

  bnm tronbostlrm bır turlu yukslmyr ne ypmm lazm

 • zehra diyor ki:

  bnm tronbostlrmde 23 bınlrde ck dsk ynı ve antp fıstgı ydm ama yukseltmdı yne hala aynı bska napmm lazm hastlgm ise aplastık anemı

 • fatma diyor ki:

  zehra düzenli hurma yemen lazım ..çünkü demir oranı yüksektir hurmada ..ve hurmanın anemiyi tamamen iyileştrdiği tıbben kanıtlanmıştır

 • benay diyor ki:

  Ben 27 yasındayım ve 12 senedir itp hastasıyım.1,5 aylık bir kortizon tedavisi görmüştüm bunun dısında herhangi bir tedavi görmedim.Her ay kan tahlili yaptırıp trombositlerime bakılıyor ve genellikle 50 bin ile 80 bin arasında değişiyor.Nadirende olsa 15 – 20 binlere düştüğü zamanlar 1 haftalık bir program uyguluyorum kendime.Trombosit değerlerinizi yükseltmek için, eğer diğer tüm tahlilleriniz temiz çıktıysa (kanser,ilik vs..) bazı besinleri fazlaca tüketmeniz,stres ve üzüntüden uzak durmanız gerekiyor. En son 15 bin çıkan trombosit değerimi 5 günde 115 bine yükseltmeyi başardım.Umarım yazdıklarım sizede şifa olur. Hergün 3 öğün mercimek çorbası (Mercimek haşlanırken suyu asla dökülmeyecek,içine kabakta koyabilirsiniz ) Her sabah ve aksam 1 kaşık dut yada üzüm pekmezi ben pekmezin çok etkili oldugunu düşünüyorum. Hergün en az 30 tane antep fıstıgı ve bir avuç çekirdekli siyah üzüm. Her sabah ve akşam böğürtlen,çilek,portakal,muz,mor üzüm ve istenilen aromada meyve suyunu ben hazır seftalı suyuda ilave ediyorum biraz kıvamı yumusatmak için (bu karısımın içine yine pekmezde ilave ediyorum mutlaka) blender dan geçirip içiyorum. Aksam yemeklerinde mutlaka kırmızı et yemeye özen gösteriyorum çünkü kırmızı et trombositi yükselten besinler arasında.
  Düşük trombosit dönemlerimde balığı fazla tüketmiyorum çünkü omega 3 olarak zengin bir besin oldugu için kan sulandırıcı etkisi görülebiliyor.

 • sevim diyor ki:

  berna hanım yazdıklarınız bize çok fayda sağladı. benim kardeşimde 15 yasında ve küçüklüğünden beri trombosit eksikliği var. nedeni bi türlü bulunmuyor. doktorlar da ne diyeceğini bilmiyo . onunda trombositleri 20bin civarında. başka önereceğiniz şeyler varsa paylaşır mısınız

Leave a Reply

Şeyda Coşkun
Ahmet Maranki
Şifalı Yemekler

İbrahim Saraçoğlu
Canan Karatay
Prof Dr O. Müftüoğlu
Suna Dumankaya
Taylan Kümeli
Dr. Feridun Kunak
Haluk Saçaklı
Erkan Topuz
Mehmet Öz
Ebru Şallı
Dr Gürkan Kubilay
Suat Arusan
Ender Saraç
Ömer Coşkun
KAN GRUBUNA GÖRE BESLENME
Güzellik & Bakım
Diyet
Şifalı Bitkiler
Gün Gün Hamilelik
Ameliyat Görüntüleri
3000 TIP DOKTORU
Yeni SGK Yasası
Alışveriş & İndirim
Fıkralar
İstanbul Rehberi
Tatil Seçenekleri
Şarkı Sözleri