İLETİŞİM
SİTE SAHİBİ: NESRİN İKİZLER e.mail: perizadeyasar@hotmail.com
BİZİ TAKİP EDİN
02128561627
Kategoriler
Uyarı!
Sitemizde yer alan bilgiler paylaşım amaçlıdır. Lütfen uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.
Yasal Uyarı!
Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız.Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız.Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur.
Legal Notice!
The information on this site is in the nature and treatment purposes is not recommended. It is the responsibility of the applications the site owner. A physician for medical problems always have danışınız.Your doctor's the drugs and diagnostics without necessarily going kullanınız.To doctor Whatever your complaint, you can put, with this information, do not attempt to treat your self. This information is not strictly a disease diagnostic purposes.

Bütünsel Kinesiyoloji ya da kısaca PiKi dediğimiz, uygulayan insanların hayatında derin dönüşümler yaratan bu harika yöntem nedir?

PiKi, Batı’nın keşfi olan Kas Testi ile Doğu’nun binlerce yıllık bilgeliğinin harika bir sentezidir.

Değişik kültürlerde Prana, Chi, Ki gibi değişik isimlerle bilinen yaşam enerjisi, bedenin meridyen denilen akupunktur çizgileri boyunca akar. Pi sonsuzluğu, Ki enerjiyi temsil eder. PiKi, dengesi bozulmuş yaşam enerjisini dengelemeyi amaçlar.

Bütünsel Kinesiyoloji bir enerji çalışmasıdır. Enerji fizyolojiyi yansıtır ve etkiler.

  1. Beden/zihin/ruh daima dengeyi arar. PiKi bedene bu desteği vererek sağlığı koruma sürecini hızlandırır.
  2. Bedenin dilini öğrendiğimizde, beden bize dengemizi sağlamak için yol gösterir. PiKi teknikleri size bedenin dilini öğretir.
  3. Kas Testi ile beden/zihin/ruh boyutunda olanı biteni takip edebilir, bedeninizle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

PiKi ne değildir?
Bazı spor akademilerinde ve üniversitelerde eğitimi verilen kinesiyoloji branşı değildir.  Doğu tıbbının beş bin yıllık bilgisinden ve bilgeliğinden yararlanmayı seçen insanlar sayesinde Batı’da 1960’lı yıllardan itibaren gelişmeye başlayan kinesiyoloji zaman içinde çok çeşitli dallara ayrıldı. Genel olarak eğitim, iş, sağlık, ilişkiler gibi değişik alanlarda “Özelleştirilmiş Kinesiyoloji” diye tanımlanan yöntemler, her türlü mesleki geçmişi olan yaratıcı insanların katkılarıyla dünyanın dört bir yanında farklı ekoller yaratarak gelişti ve gelişmeye devam ediyor.

Tüm dünyada hızla yaygınlaşan kinesiyolojinin geleceği çok şey vaat ediyor.

Bütünsel Kinesiyolojinin tüm diğer kinesiyoloji dallarından farkı nedir?

Bütünsel Kinesiyoloji, Nil Gün’ün, yıllar boyunca almış olduğu çeşitli kinesiyoloji eğitimlerinin yanı sıra Nöro Linguistik Programlama,  Kuantum Dokunuş-Supercharging, Reiki, Zihin Bilimi, Holistik Beyin, EFT (Duygusal Özgürlük Tekniği), Hipnoterapi, Biyoenerji eğitimleriyle kuantum fizik ve moleküler biyoloji alanlarındaki son gelişmelerden yararlanarak yarattığı ve kendisinden çok şey kattığı yepyeni bir eğitim programıdır.

Yurtdışında verilen değişik kinesiyoloji eğitimlerinin her biri belli bir alana hitap etmektedir. Tıpkı Batı’daki her alandaki uzmanlaşma gibi.

Beden/Zihin/ Duygu/ Ruh bütünlüğüne hitap eden böylesine kapsamlı bir eğitim dünyanın hiçbir yerinde yoktur. Bu bir “Bütünsel Kinesiyoloji” eğitimidir.

PiKi eğitimi elbette kinesiyolojinin temel yöntemlerini kapsamaktadır ama bütün olarak Nil Gün’ün yarattığı özgün bir eğitimdir.

Bu eğitim programında katılımcılar Nil Gün’ün deneysel eğitim alanındaki araştırma ve çalışmalarının kırk yıllık birikiminin yansımalarını derinden hissetmektedir.

PiKi eğitimi, Temel, Orta, İleri, Master ve Trainer aşamalarından oluşan bir paket programdır.

PiKi eğitimleri hem kendilerini geliştirmek ve sağlıklı bir yaşam sürme becerilerini kazanmak isteyenler için hem de bu alanda uzmanlaşmak isteyenler için hazırlanmış eğitimlerdir.

Herkes için: Temel, Orta ve İleri seviyede yer alan modüller, özellikle herkesin yararlanmasına yönelik uygulamaları içerir.

Uzmanlaşmak isteyenler için: Master ve Trainer eğitimleri ise bu alanda uzmanlaşarak eğitmen veya danışman olmak isteyenlere yönelik eğitimlerdir.

Leave a Reply

Şeyda Coşkun
Ahmet Maranki
Şifalı Yemekler

İbrahim Saraçoğlu
Canan Karatay
Prof Dr O. Müftüoğlu
Suna Dumankaya
Taylan Kümeli
Dr. Feridun Kunak
Haluk Saçaklı
Erkan Topuz
Mehmet Öz
Ebru Şallı
Dr Gürkan Kubilay
Suat Arusan
Ender Saraç
Ömer Coşkun
KAN GRUBUNA GÖRE BESLENME
Güzellik & Bakım
Diyet
Şifalı Bitkiler
Gün Gün Hamilelik
Ameliyat Görüntüleri
3000 TIP DOKTORU
Yeni SGK Yasası
Alışveriş & İndirim
Fıkralar
İstanbul Rehberi
Tatil Seçenekleri
Şarkı Sözleri