İLETİŞİM
SİTE SAHİBİ: NESRİN İKİZLER e.mail: perizadeyasar@hotmail.com
BİZİ TAKİP EDİN
02128561627
Kategoriler
Uyarı!
Sitemizde yer alan bilgiler paylaşım amaçlıdır. Lütfen uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.
Yasal Uyarı!
Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız.Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız.Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur.
Legal Notice!
The information on this site is in the nature and treatment purposes is not recommended. It is the responsibility of the applications the site owner. A physician for medical problems always have danışınız.Your doctor's the drugs and diagnostics without necessarily going kullanınız.To doctor Whatever your complaint, you can put, with this information, do not attempt to treat your self. This information is not strictly a disease diagnostic purposes.


Kekik, meyan kökü ve anason, mukus tıkanıklığını gevşetir ve solunum yollarını rahatlatır. Bal ise mukus salgısını sulandırır, şurubun bozulmasını engeller ve tahriş olmuş boğazları yatıştırır. Öksürük krizlerine iyi gelecek daha kuvvetli bir şurup için, güçlü sakinleştirici etkisi olan, yabani kara kiraz ağacı kabuğu da ekleyin.

MALZEMELER:

1 çorba kaşığı anason

1 çorba kaşığı kuru meyan kökü ( arzu edilirse )

1 çorba kaşığı kuru kara kiraz ağacı kabuğu

1 çorba kaşığı kuru kekik

250 ml bal

HAZIRLANIŞI:

Anason, meyan kökü ve yabani kiraz ağacı kabuğunu, ağzı kapalı bir kaptaki suyun içinde 15 dakika süreyle kaynatın.

Ateşten alıp kekik ilave edin. Ağzını kapayıp oda sıcaklığına gelene kadar soğumaya bırakın. Süzün ve bal ilave edin. Gerekirse hafifçe ısıtarak balı eritin.

Buzdolabında ağzı kapalı bir kavonozda üç ay muhafaza edebilirsiniz. Öksürüğünüzü yumuşatmak için ihtiyaç duydukça bir tatlı kaşığı alın.

ENGLİSH

 

herbal cough syrup

 

Thyme, licorice root and anise, mukus congestion, and the relaxation of the respiratory tract rahatlatır. Bal is the mukus water secretion, prevent the distortion of syrup and throat became irritated and calms. Cough syrup for a stronger future crisis good, strong sedative effects, which include wild black cherry tree shell.Materials:

1 tablespoon anise

1 tablespoon dry licorice root (not desirable)

1 tablespoon dry black cherry shell

1 tablespoon dry thyme

250 ml honey

Preparation of:

Anise, licorice and wild cherry tree root shell, the mouth of the water in a closed container for 15 minutes to boil.

Add the thyme from fire. Close your mouth and leave to cool until room temperature. Strain and add honey edin. If necessary, heat gently to dissolve the honey.

A closed mouth in the refrigerator can be kept kavonozda three months. As the need to soften your cough to be a dessert spoon.

Leave a Reply

Şeyda Coşkun
Ahmet Maranki
Şifalı Yemekler

İbrahim Saraçoğlu
Canan Karatay
Prof Dr O. Müftüoğlu
Suna Dumankaya
Taylan Kümeli
Dr. Feridun Kunak
Haluk Saçaklı
Erkan Topuz
Mehmet Öz
Ebru Şallı
Dr Gürkan Kubilay
Suat Arusan
Ender Saraç
Ömer Coşkun
KAN GRUBUNA GÖRE BESLENME
Güzellik & Bakım
Diyet
Şifalı Bitkiler
Gün Gün Hamilelik
Ameliyat Görüntüleri
3000 TIP DOKTORU
Yeni SGK Yasası
Alışveriş & İndirim
Fıkralar
İstanbul Rehberi
Tatil Seçenekleri
Şarkı Sözleri