İLETİŞİM
SİTE SAHİBİ: NESRİN İKİZLER e.mail: perizadeyasar@hotmail.com
BİZİ TAKİP EDİN
02128561627
Kategoriler
Uyarı!
Sitemizde yer alan bilgiler paylaşım amaçlıdır. Lütfen uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.
Yasal Uyarı!
Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız.Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız.Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur.
Legal Notice!
The information on this site is in the nature and treatment purposes is not recommended. It is the responsibility of the applications the site owner. A physician for medical problems always have danışınız.Your doctor's the drugs and diagnostics without necessarily going kullanınız.To doctor Whatever your complaint, you can put, with this information, do not attempt to treat your self. This information is not strictly a disease diagnostic purposes.

Hastalık Hakkında Bilgi

Besin maddelerinin pek çoğunun özümlenmesi, yaklaşık uzunluğu 6 metre olan incebağırsakta gerçekleşir. Bu nedenle, tüm incebağırsak rahatsızlıkları, tam beslenmeyi engeller ve yaşamsal öneme sahip bazı maddelerin eksikliği kendini açıkça hissettirmeye başlar. Onikiparmakbağırsağı ülserinde de görüldüğü gibi stres, bedenin bu bölümünü büyük ölçüde etkiler. İncebağırsak, sindirim sisteminin en uzun bölümüdür. Onikiparmakbağırsağı, jejunum ve ileum adı verilen üç bölümden oluşur.

Tedavi Şekli

İNCEBAĞIRSAK
Besin maddelerinin pek çoğunun özümlenmesi, yaklaşık uzunluğu 6 metre olan incebağırsakta gerçekleşir. Bu nedenle, tüm incebağırsak rahatsızlıkları, tam beslenmeyi engeller ve yaşamsal öneme sahip bazı maddelerin eksikliği kendini açıkça hissettirmeye başlar. Onikiparmakbağırsağı ülserinde de görüldüğü gibi stres, bedenin bu bölümünü büyük ölçüde etkiler. İncebağırsak, sindirim sisteminin en uzun bölümüdür. Onikiparmakbağırsağı, jejunum ve ileum adı verilen üç bölümden oluşur.

Onikiparmakbağırsağı Ülseri (Ulcus Duodeni)
Onikiparmakbağırsağı, incebağırsağın ilk bölümüdür ve midenin alt bölümündeki (mide ile incebağırsağı ayıran) pilor kapakçığının karşısında başlar. Bu kapakçık, midedeki besinlerin incebağırsağa aktarılmasını kontrol eder. Eğer gerektiği gibi çalışmazsa, fazla miktarda mide asidi onikiparmakbağırsağına akar ve bu durum rahatsızlıklara yol açar. Yüksek oranda asit içeren mide salgıları onikiparmakbağırsağına aktığında, bağırsak duvarlarında oluşan tahrişler veya iltihaplanmalar zamanla ülsere dönüşebilir. Mide kapakçığından fazla miktarda mide asidinin onikiparmakbağırsağına akışının çeşitli nedenleri olabilir. En önde gelen nedenler ise, kapakçığın çalışma ritmini bozan, stres ve gerginliklerdir. İş hayatında yaşanan rekabet ortamı, stres ve gerginlikler göz önüne alındığında, yine de pek az kişinin onikiparmakbağırsağı ülserinden rahatsız oluşu şaşırtıcı bir durumdur.

Bu ülser türü üç yönlü bir tedavi gerektirir:

Şifalı bitki tedavisi, beslenmede değişiklikler ve hastalığa yol açan nedenlerle ilgilenmek; yani genelde karşılaşılan stres ve gerginlik yaratan nedenlerden kaçınmaya çalışmak. Şifalı bitkilerle tedavinin değişik etkileyiş biçimleri vardır. Ülserin ve ülseri çevreleyen dokunun tahrişlerden korunabilmesi için, mukoza koruyucu özellikleri içeren ilaçlar gerekir. Ama bu mukoza koruyucu ilaçların aynı zamanda yara iyileştirici özelliğe sahip olmaları daha da iyi olacaktır. Hatmi kökü ve karakafesotu yaprağı bu özelliklere sahiptirler. Mukoza koruyucu ve yatıştırıcı olarak keten tohumu, bağırsak hücrelerinin tedavisini destekler. Meşe kabuğu veya ceviz yaprağı, bağırsak mukozasını sıkıştırır, güçlendirir ve iltihaplardan arındırır. İnce bağırsak ülserine genellikle bedensel bir güçsüzlük ve hareketliliğin azalması da eşlik eder, çünkü ülserden kaynaklanan zehirli maddeler kana veya lenf sıvısına karışabilir. Bu olasılığa karşılık da, kan temizleyici ve lenf sistemini güçlendirici ilaçlar, örneğin yoğurtotu ve echinacea kullanılmalıdır (ülkemizde tanınmayan echinacea kökü yerine, standart echinacea preparatları eczanelerden temin edilebilir ve kullanılması çok değerli katkılar sağlayacaktır).

Bu şartlara göre yapılabilecek en etkili karışım:

Hatmi kökü 2 ölçek, karakafesotu yaprağı 2 ölçek, keten tohumu 1 ölçek, meşe kabuğu 1 ölçek, yoğurtotu 1 ölçek (karakafesotu yerine ısırganotu, meşe kabuğu yerine de ceviz yaprağı kullanılabilir).
Çok ince kıyılarak ölçülür ve iyice karıştırılır. Yarım tatlı kaşığı dolusu bitki, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar suyla haşlanır, 10-15 dakika demlendikten sonra süzülür. Günde 3 bardak çay, yemeklerden yarım saat önce içilir.
Ayrıca burada, mide ve incebağırsak ülseri tedavisinde çok başarılı olduğu bilimsel anlamda kanıtlanmış olan lahana da kullanılmalıdır. Lahanadaki bu etken madde, anti ulkus faktör olarak bilinen, ama aynı zamanda da bir vitamin olduğuna inanıldığı için, U Vitamini olarak adlandırılan maddedir. Ülser tedavisinde, taze lahananın mutfak robotunda sıkılmış özsuyundan günde 1 litre kadarı, hafif diyet yemeklerinden sonra olmak üzere içilir. Bazı duyarlı bünyelerde gaz oluşumuna neden olabilir, ama lahana özsuyuna bir miktar rezene veya frenk kimyonu çayı eklendiğinde, bu problem de çözülmüş olur.
Belirtiler devam ettiği sürece, posa ve albümin oranı düşük besinlerle beslenmeye özen gösterilmelidir. Belirtilerin azalması oranında, adım adım tam beslenmeye geçilebilir. Hastalığın en yoğun aşamasında, yulaf unu ile hazırlanan lapalar hem besleyici, hem de ülseri çevresindeki mukoza dokusunu koruma altına alır ve yatıştırır.
Stres ve gerginlik durumlarında, sinir sistemini yatıştırıcı ilaçlarla kısa süreli tedaviler uygulanmalıdır. Bir ülser oluşturmakla bizi uyaran bedenin bu tepkisinin mutlaka doğru yorumlanması gerekir. Tarafsız bir içebakış sonucunda kişi, anlamsız ve boş bir yaşam sürdürüp sürdürmediğini anlayabilir. Anlamlı bir yaşam sürdürebilme yolunda karşılaşılacak problemlerin çözümü için, pek çok yöntemden, örneğin basit gevşeme yöntemlerinden psikoterapiye kadar yararlanılabilir.
Kediotu kökü ve mayıs papatyası eşit oranda karıştırılarak, gerginlik halini ortadan kaldıran etkili bir yatıştırıcı çay hazırlanabilir. Ayrıca, lavanta, ıhlamur ve oğulotu da bu amaç doğrultusunda kullanılabilecek bitkilerdendir.

İncebağırsak İltihabı (Enteritis)
İncebağırsağı etkileyen iltihabik bir süreçtir. İncebağırsağın bir bölümünde veya tümünde görülebilir. Etkilediği bölüm, onikiparmakbağırsağı iltihabı (Duodenitis), başbağırsak bölümü iltihabı (Jejunum) veya incebağırsağın son bölümünün iltihabı(İleitis), aynı yöntemle tedavi edilebilir. Bu tedavi yöntemi ise, onikiparmakbağırsağı ülserine karşı uygulanması önerilen yöntemdir. Bu bitki karışımına ısırganotu da eklendiğinde, iltihaplanma ve ağrı süreci kısalır.

Özümleme Problemleri (Kötü Ve Yetersiz Sindirim)
Besinlerin tümünün veya yalnızca bazılarının (örneğin minerallerin) incebağırsak tarafından özümlenememesi hali, yaygın ama genellikle teşhis edilemeyen bir aksaklıktır. Bu durum, beslenme yetersizliği belirtilerine, belirgin mineral ve vitamin yetersizliğine, kansızlığa ve kilo kaybına, karın ağrılarına veya teşhisi kolay olmayan hastalıklara yol açabilir.
Bu özümleme yetersizliği genellikle, bazı besin maddelerine karşı oluşan alerjik tepkilerin, bağırsak mukoza hücrelerini olumsuz etkilemesinden kaynaklanır. Bu tür alerjiler, örneğin tahıl alerjisinden kaynaklanan karın hastalıkları gibi belirgin olabilir veya hiçbir belirti vermeyebilirler. Ama özümleme yetersizliği ile ilgili en küçük bir kuşku duyulduğunda, alerjiye neden olabilecek besinlerin tüketilmesine son vermek gerekir. Pek çok besin maddesi alerjilere neden olabilir, ama artık, genelde alerjilere yol açan dört besin maddesi grubu çok iyi biliniyor. Yapışkan albümin içeren besin maddelerinden, özellikle rafine edilmemiş tahıl ürünlerinden kaçınmak gerekir. Süt ve peynir, tereyağı gibi süt ürünleri de çoklukla alerjilere yol açarlar. Yumurtanın yanı sıra, şeker ve şekerli ürünlere de dikkat edilmelidir. Sözü edilen bu besin maddeleri beslenme programından 2-3 hafta boyunca çıkarılıp, olası değişikliklerin gözlemlenmesi gerekir. Eğer olumlu değişiklikler saptanırsa, alerjiye yol açan besin maddesi veya maddeleri beslenme programından tümüyle çıkarılmalıdır. Hiçbir sakıncası olmayan bu basit yöntemle alerjiler kontrol altına alınabilir.
Bağırsak mukoza hücrelerinin yatıştırılması, tedavi edilmesi veya yenilenmesi için, şifalı bitkilerden yararlanılabilir. Ebegümeci, keten tohumu, aynısafa, mayıs papatyası, hatmi kökü gibi bitkiler, mukoza koruyucu ve yatıştırıcı olarak kullanılabilir. İltihap giderici ve mukoza güçlendirici özellikleri ile, ceviz yaprağı, meşe kabuğu, eğir kökü kullanılabilir. Ayrıca bu amaçla, taze elma suyu bolca içilebilir. Gaz oluşumunu önleyici veya gaz söktürücü olarak, rezene, frenk kimyonu, mayıs papatyası ve şerbetçiotu anımsanmalıdır. Her şeyden önce de, bağırsak iltihabına karşı korunabilmek için, echinacea preparatları kullanımının en etkili yöntem olduğu unutulmamalıdır.

KALINBAĞIRSAK
Kalınbağırsağın başlıca görevi, suyu ve mineralleri emmektir. Besin maddeleri, incebağırsakta özümlendiği için, kalınbağırsakta hemen hemen hiç veya çok az özümlenir.

Körbağırsak İltihabı (Appendicitis)
Körbağırsak apandisinin kronik ya da akut iltihabıdır. Bir nöbet biçiminde birden ortaya çıkan akut apandis iltihabı mutlaka tıbbi müdahale gerektirir; aksi halde, apandis duvarının yırtılması sonucunda, karın zarı iltihabı (Peritonitis) oluşabilir ve bu durumda ölüm tehlikesi söz konusudur.
Kronik bir körbağırsak iltihabının belirtileri ise, yüksek ateş, mide bulantısı ve bazen kusma eşliğinde zaman zaman görülen, karnın alt sağ bölümündeki ağrılardır.

Bu kronik rahatsızlık, şu bitki karışımı ile tedavi edilebilir:

Böğürtlen yaprağı, mayıs papatyası, kekik, ısırganotu çok ince kıyılır ve eşit oranda iyice karıştırılır. Yarım veya bir tatlı kaşığı dolusu bitki, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar suyla haşlanır, 8-10 dakika boyunca ağzı kapalı durumda demlendikten sonra süzülür. Güne 3-4 bardak bitki çayı, aç karnına veya öğün aralarında içilir.
Ayrıca, iltihabın kurutulmasının hızlandırılması için, echinacea preparatları (draje veya tentür) kullanılmalıdır.
Bölgedeki gerginliği azaltmak ve ağrıyı yatıştırmak için de, süt içinde pişirilen adaçayı yaprakları, bir tülbendin içine yatırılarak, dayanılabilecek sıcaklıkta kompres olarak, yatakta uygulanır.
Hastalığa genelde kabızlık eşlik ettiği halde, müshil ilacı kullanımından kaçınılmalıdır, çünkü durumu kötüleştirebilir.
Ani krizlerde doktora başvurmak gereği kesinlikle unutulmamalıdır!

Kalınbağırsak İltihabı (Kolitis)
Kolit, sindirim sisteminin bu organında en sık görülen hastalıktır. Yoğunluğu ve belirtileri, iltihaplanmanın derecesine bağlıdır. Belirtiler kişilerin özelliklerine göre değişebilir ama genelde, ishal ve kabızlık arasında sürekli değişimler, hareketliliğin azalması ve depresyon sıklıkla görülür. Şiddetli ağrılara yol açabilen bu hastalık, şifalı bitki kullanımı ve uygun beslenme diyetleri ile kısa sürede tedavi edilebilir.
Uygun bitki karışımı aşağıdaki gibi olabilir:

Hatmi kökü 2 ölçek, civanperçemi 2 ölçek, mürver çiçeği 1 ölçek, mayıs papatyası 1 ölçek, aynısafa (veya ısırganotu) 1 ölçek. Bitkiler çok ince kıyılarak ölçülür ve iyice karıştırılır. Yarım veya bir tatlı kaşığı dolusu bitki, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar suyla haşlanır, 8-10 dakika üstü kapalı biçimde demlendikten sonra süzülür. Günde 3-4 bardak bitki çayı, aç karnına veya öğün aralarında içilir.
Ayrıca, günde 6 yudum eğir kökü çayı, yemeklerden önce ve sonra birer yudum olmak üzere içilmelidir.
Taze lahana özsuyu kullanımı da tedavi süresinin kısalmasına ayrıca katkıda bulunabilir( onikiparmakbağırsağı ülseri bölümüne bakın).
Bağırsak mukozasını sıklaştırıcı, güçlendirici olarak, meşe kabuğu veya ceviz yaprağı çayı da kullanılabilir. Ayrıca, iltihabın kurutulmasında başlıca rolü üstlenebilecek olan, echinacea preparatlarının kullanımı da ihmal edilmemelidir.
Hastalığın nedenleri arasında stres ve korku da bulunuyorsa, bitki karışımına, sinir sistemini yatıştırıcı bitkilerden kediotu kökü, sarı kantaron ve ıhlamur da eklenebilir. Alerjen etkileri veya içerdikleri katkı maddeleri nedeniyle bağırsakları tahriş edebilecek besinlerden kaçınmak gerekir. Fiziksel tahrişler de, posalı ve lifli besinlerden kaçınılarak önlenebilir. Çilek ve böğürtlen türü meyveler, fındık-fıstık türü kuruyemişler ve (lahana türü) lifli sebzelerin yemeklerinden veya salatalarından kaçınılmalıdır. Çok sıcak ve çok soğuk yiyeceklerden ve içeceklerden de (sıcak çay-kahve, dondurma, bira) kaçınılmalı, alınan tüm besinlerin beden ısısına uygun olmasına özen gösterilmelidir.
Alkol, sirke ve turşular, etkili baharatlar ve peynirler, yağda kızartılmış yemeklerden uzak durulmalıdır.
İnek sütü ve süt ürünleri, kalınbağırsakta alerjiye yol açan başlıca besinlerdendir. Kahve ve fazla yağlı et ürünlerinden de kaçınılmalıdır. Eğer süt içmek ille de gerekiyorsa, keçi sütü veya soya sütü kullanılmalıdır. Yenebilecek besin maddeleri ise, yumurta, hafif ve kolay sindirilebilen et türleri, balık, karaciğer, kümes hayvanları, çorbalar, az pişmiş sebze ve meyveler (muz çiğ yenebilir), rafine edilmemiş beyaz un ürünleri, ince öğütülmüş tahıl ürünleri ve en başta gelen diyet yemeği olarak, yulaf lapası.
Gün boyunca pek çok kere azar azar yemek, günde 3 kere fazlaca yemekten daha doğrudur. Akut iltihap süresince bu diyetin uygulanması gerekir. Belirtiler azaldıkça, posalı ve lifli besinler kademeli olarak beslenme programına alınabilir. Tahriş edici kimyasallar ve alerjiye yol açan besinler, beslenme programından tümüyle çıkarılmalıdır.

Divertikül İltihabı (Divertikulitis)
İçinde yaşadığımız uygar dünyada genellikle tüketiciye sunulan sağlıksız beslenme biçimleri nedeniyle, özellikle bağırsak duvarları hastalıklara yatkın hale gelmiştir. Bu zafiyet, bağırsak duvarlarında, divertikül adı verilen, kese biçiminde çıkıntılar oluşmasına yol açmaktadır. En çok görüldüğü yerler ince ve kalınbağırsaktır. Genelde küçük ve az sayıda kesecikler oluşmakta, ama bazen de çok sayıda ve büyük keseler oluşabilmektedir. Bu keseler genelde pek az veya hiçbir sıkıntıya yol açmayabilirler, ama bir iltihap odağı haline gelebilir ve içlerinde atık maddeler biriktirebilirler de. Bir iltihaplanma başladığında, bol posalı veya sindirimi mümkün olmayan (örneğin domates kabuğu) maddeler ağrılara ve rahatsızlıklara yol açabilir.
Divertikül iltihapları, bir şifalı bitkiler karışımı ve beslenme diyeti uygulamasıyla tedavi edilebilir.
Etkili bir karışım aşağıdaki gibi olabilir:

Isırganotu 2 ölçek, hatmi kökü 2 ölçek, mayıs papatyası 1 ölçek, eğir kökü 1 ölçek, civanperçemi 1 ölçek.
Bitkiler ayrı ayrı çok ince kıyılarak ölçülür ve iyice karıştırılır. Yarım veya bir tatlı kaşığı bitki, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar suyla haşlanır, 10 dakika boyunca üstü kapalı olarak demlendikten sonra süzülür. Günde 3 bardak çay, yemeklerden yarım saat önce, tatlandırılmadan içilir. Divertikül iltihabına gaz şişkinliği de eşlik ediyorsa, karışıma 1 ölçek zencefil, rezene veya frenk kimyonu da eklenebilir. Kabızlık durumunda ise, 1 ölçek de sinameki yaprağı eklenir. Diyet konusu ise ilginçtir: Hastalık posasız ve lifsiz besin tüketiminden kaynaklandığı halde, akut iltihap durumunda, posalı ve lifli besinlerden kaçınmak gerekir, çünkü bunlar hastalığın durumunu kötüleştirebilirler. Uygulanacak beslenme diyeti, daha çok mukoza koruyucu, örneğin yulaf lapası türü besinlerden oluşmalıdır. Ancak iltihaplanma kontrol altına alındıktan sonra normal bir beslenme programı uygulanmalıdır. Divertikül iltihabının kontrol altında tutulabilmesi ise, ancak doğal ve sağlıklı bir beslenme biçimiyle mümkündür.
Kaynak: www. doktordoga. com

ENGLİSH

bowel disease

Information about the disease

Many of the nutrients to be absorbed, about 6 meters in length which occurs incebağırsakta. Therefore, all incebağırsak diseases, complete nutrition obstacles and lack of certain substances vital begins to feel himself clearly. As shown in Onikiparmakbağırsağı stress ulcers, greatly affects this part of the body. İncebağırsak, digestive system is the longest chapter. Onikiparmakbağırsağı, Jejunum and ileum consists of three sections, called.
Treatment Modality

THİN BOWEL
Many of the nutrients to be absorbed, about 6 meters in length which occurs incebağırsakta. Therefore, all incebağırsak diseases, complete nutrition obstacles and lack of certain substances vital begins to feel himself clearly. As shown in Onikiparmakbağırsağı stress ulcers, greatly affects this part of the body. İncebağırsak, digestive system is the longest chapter. Onikiparmakbağırsağı, Jejunum and ileum consists of three sections, called.

Onikiparmakbağırsağı Ulcer (Ulcus Duodeni)
Onikiparmakbağırsağı, incebağırsağın is the first part and the lower part of the stomach (stomach and separates incebağırsağı) begins in the face of the pylorus valve. This valve, stomach incebağırsağa transferred control of the food. If you do not work properly, excess stomach acid flows and this onikiparmakbağırsağına cause discomfort. Highly acidic gastric secretions onikiparmakbağırsağına flow, the intestinal wall irritation or inflammation may occur with time, can turn into ulcers. Excess stomach acid from the stomach of the valve flow onikiparmakbağırsağına may be several reasons. Leading causes, the valve operation disrupts the rhythm, stress and tension are. The competitive environment experienced in working life, stress and tension is taken into consideration, very few people still disturbed by the ulceration of onikiparmakbağırsağı a surprising situation.
This type of ulcer treatment requires a three-way: Medicinal plant therapy, nutrition and disease causes changes to deal with, so often encountered trying to avoid stress and tension to create a cause. Impact of treatment with different forms of herbs are leaving. Ulcer and ulcer to protect surrounding tissue from irritation, mucosal protective drugs should contain features. But at the same time, this mucosal protective drugs have wound healing properties and will be even better. Marshmallow root and leaf this karakafesotu TRASH. Mucosal protective and soothing as flax seed, supports the treatment of intestinal cells. Oak bark or walnut leaves, compresses the intestinal mucosa, strengthens and purifies from inflammation. Small intestine ulcers usually a physical weakness and reduced mobility that accompanies because ulcers caused by toxic substances in the blood or lymph fluid can be mixed. This possibility corresponds to the blood and lymph system cleaner booster drugs, for example, bedstraw, and should be used echinacea (echinacea root in our country are not recognized, instead of the standard echinacea preparations available from pharmacies and use will provide a valuable contribution).

These conditions can be made according to the most effective mix: Reading root 2 scale, 2 sheets scale karakafesotu, flax seed, 1 part, 1 part oak bark, 1 part bedstraw (karakafesotu instead ısırganotu, oak, walnut shells instead of the leaves also can be used).
Is measured very finely chopped and thoroughly mixed. Half a teaspoon whole plant, a medium size glass of water is boiled whole with boiling water, infuse for 10-15 minutes after the extract. 3 cups of tea a day, drink half an hour before meals.
Also here, in the treatment of stomach ulcers and incebağırsak scientific proven to be very successful in the cabbage should be used. The active ingredient in cabbage, known as anti-ulcus factor, but it was also believed to be a vitamin, Vitamin U is called substance. In the treatment of ulcers, fresh squeezed cabbage in a food processor until özsuyundan of 1 liter per day, light diet to drink after dinner. Some may lead to the formation of gas in the sensitive body, but a little cabbage özsuyuna tea fennel or cumin crème is added, this problem is also solved.
As long as symptoms continue, pulp and albumin in low-nutrient nutrition care must be taken. At a rate of reduction in symptoms, step by step through diet is full. Most intense phase of the disease, oatmeal mush prepared with both nutrients, as well as mucosal tissue surrounding the ulcer is under protection and soothes.
Cases of stress and tension, nervous system depressant drugs should be administered short-term treatment. Creating an ulcer of the body that stimulate us, this response must be interpreted accurately. Içebakış result of an impartial person, meaningless and empty life, and continue to find out if it continued. Be encountered in a meaningful way of life can continue to solve the problem, many methods, for example, a simple relaxation methods can be used to psychotherapy.
Valerian root and chamomile May be mixed in equal proportion, eliminates the tension case can be an effective sedative tea. Also, lavender, lime, and herbs that can be used for this purpose is one of the balm.

İncebağırsak of inflammation (enteritis)
İncebağırsağı is a process that affects iltihabik. Be seen in one part or all İncebağırsağın. Affected section onikiparmakbağırsağı inflammation (Duodenitis), inflammation başbağırsak section (Jejunum) or inflammation of the last section incebağırsağın (İleitis), can be treated with the same method. This treatment method, the implementation is the recommended method onikiparmakbağırsağı against ulcers. Added to the mixture of these plants ısırganotu, shortens the process of inflammation and pain.

Assimilation problems (bad and insufficient digestive)
All or only some of the nutrients (eg minerals) incebağırsak assimilated by state, misbehavior is a common but usually can not be diagnosed. This situation for signs of nutritional deficiency, evident in the mineral and vitamin deficiencies, anemia and weight loss, abdominal pain or illness can lead to diagnosis is not easy.
This lack of assimilation in general, against some food-allergic reactions that occur, the negative impact can be caused by intestinal mucosa cells. This type of allergy, for example, allergy caused by abdominal diseases, such as cereal can be significant or may not give any symptoms. But with assimilation lack the slightest doubt, the consumption of foods that may cause allergies to end must be. Many nutrients can cause allergies, but now usually four food groups that cause allergies is very well known. Adhesive containing albumin of nutrients, especially unrefined grain products should be avoided. Milk and cheese, butter, milk products, such as the largely cause allergies. Besides eggs, sugar and sugar products should also be careful. Mentioned that nutrients removed and nutrition program for 2-3 weeks, possible changes should be observed. If positive changes are detected, leading to food allergies or dietary items must be removed entirely from the program. Without any drawbacks with this simple method can be brought under control allergies.
Reattachment of intestinal mucosa cells, treated for or renewal, healing plants can be useful. Mallow, flax seed, aynısafa, May, daisy, herbs such as marshmallow root, the mucosa can be used as protective and soothing. With antioxidant properties and booster mucosal inflammation, walnut leaves, oak bark, spinning roots can be used. Also this purpose, fresh apple juice is available in abundance. The formation of anti-gas or gas removed Builder, fennel, cumin crème, the May chamomile and hops should be remembered. First of all, also to protect against intestinal inflammation, the most effective method is the use of echinacea preparations should not be forgotten.

KALINBAĞIRSAK
Kalınbağırsağın main task is to absorb water and minerals. Nutrients, has been assimilated incebağırsakta for kalınbağırsakta almost no or very little is absorbed.

Inflammation of the cecum (Appendicitis)
Chronic or acute inflammation of the cecum is the appendix. In the form of a seizure occurring more than one acute appendicitis necessarily requires medical attention, otherwise, rupture of the appendix wall as a result of peritonitis (peritonitis) can occur and in this case is in danger of death.
The symptoms of a chronic inflammation of the cecum, high fever, nausea and sometimes vomiting occasionally seen, abdominal pain in the lower right section is.

These chronic diseases, these plants can be treated with a mixture of:

Blackberry leaves, May chamomile, thyme, chopped very fine ısırganotu is and is mixed evenly. Half a teaspoon or a whole plant, a medium size glass of water is boiled whole with boiling water, 8-10 minutes is off dem mouth After the extract. Day 3-4 cups of herbal tea, drink on an empty stomach or between meals.
Moreover, the inflammation to accelerate the establishment of, echinacea preparations (coated tablet or tincture) must be used.
Reduce tension in the region and to calm the pain, the sage leaves and cooked in milk, can be deposited into a cheesecloth, can be based on the temperature as a compress, in bed is applied.
Disease even though they have usually accompanied by constipation, laxative use of pesticides should be avoided, because the situation worse.
Definitely need a PhD to apply sudden crisis should not be forgotten!

Colitis (colitis)
Colitis, digestive system, this organ is the most common diseases. Density and symptoms depend on the degree of inflammation. Symptoms may vary according to personal characteristics, but in general, diarrhea and constipation between the continuous changes, reduced mobility and depression are frequently seen. This disease can cause severe pain, use of herbs and proper diet and nutrition can be treated as soon as possible.

Appropriate mix of plants could be the following:

Reading root 2 scale, 2 scale yarrow, elder flowers, 1 scale, 1 May daisy scale, aynısafa (or ısırganotu) 1 scale. Plants is measured very finely chopped and thoroughly mixed. Half a teaspoon or a whole plant, a medium size glass of water is boiled whole with boiling water, infuse 8-10 minutes after the extract implicit manner. 3-4 cups of herbal tea, drink on an empty stomach or between meals.
In addition, 6 draft spinning root tea a day, before meals and after one sip to drink.
The therapeutic use of fresh cabbage özsuyu also may contribute to shortening (see onikiparmakbağırsağı ulcer).
The intestinal mucosa, often therapeutic, as a booster, oak or walnut shell leaf tea can also be used. Also able to undertake the role of inflammation as the main drying, the use of echinacea preparations should not be neglected.
Among the causes of the disease, including stress and anxiety, the crop mix, soothing the nervous system of the plant valerian root, yellow centaury and lime may be added. Effects or because they contain allergens additives in foods that may irritate the bowel should be avoided. Physical irritation also can be prevented by avoiding posalı and fibrous foods. Strawberry and blackberry type fruit, nuts and nut-nut type (cabbage type) fiber from vegetables or salad dishes should be avoided. Very hot and very cold foods and drinks (the hot tea / coffee, ice cream, beer) should be avoided, all received nutritional care must be taken to comply with the body temperature.
Alcohol, vinegar and pickles, spices and efficient cheese, fried food should be avoided.
Cow’s milk and milk products, causing allergies kalınbağırsakta is one of the major nutrients. And excess fat from meat products as coffee should be avoided. If you necessarily need to drink milk, goat’s milk or soy milk should be used. Edible food to the eggs, light and easy to digest the available species, fish, liver, poultry, soups, less baked vegetables and fruits (bananas can be eaten raw), not refined white flour products, fine milled grain products and foremost food diet as oatmeal.
Peck several times throughout the day, eating much more than 3 times a day is correct. During acute inflammation of this diet is applied. Symptoms become less, and posalı fiber nutrition program can be taken in stages. Irritant chemicals and foods that cause allergies, nutrition program should be removed entirely.

Inflammation of diverticula (Divertikulitis)
Usually offered to consumers around the world we live in civilized way because of unhealthy diet, have become prone to disease, especially intestinal walls. This vulnerability, intestinal walls, called diverticula, bladder leads to create protrusions in the form. Seen mostly thin and kalınbağırsaktır places. In general, small and a few vesicles are formed, but sometimes it can generate a large number and large pouch. This sac usually little or no distress may not lead, but could become a focus of infection and can accumulate inside the waste materials. An inflammation starts, it is not possible, plenty posalı or digestion (eg tomato shell) substances can cause pain and discomfort.
Inflammation of diverticula, a mixture of herbs and nutritional diet application can be treated.

Mixture may be an effective as follows:

Isırganotu 2 scale, 2 scale marshmallow root, chamomile May 1 scale, 1 scale, spinning roots, 1 part yarrow.
Plants are measured separately, very finely chopped and thoroughly mixed. Half a teaspoon or a plant, a medium size glass of water is boiled whole with boiling water, infuse for 10 minutes after the extract as implicit. 3 cups of tea a day, half an hour before meals, drink without sweetening. Gas bloating accompanied by inflammation in diverticula, the mixture of 1 part ginger, fennel or cumin crème also be added. Constipation, in the case, 1 is added to the scale of the senna leaf. Diet is an interesting subject: Diseases caused by food consumption of fiber and posasız though, in case of acute inflammation, and fibrous foods should be avoided posalı, because they have the status of the disease bad. Be applied nutrition diet, more protective mucous membranes, such as type of food should be composed of oatmeal. However, inflammation is under control after a regular feeding program should be implemented. Be kept under the control of the diverticulum is inflamed, but it is possible to form a natural and healthy nutrition.
Source: www. doktordoga. com

Bir Yanıt to “BAĞIRSAK HASTALIKLARI-DOÇ.DR.ÖMER COŞKUN’DAN BİTKİSEL ÖNERİLER”

  • Zainab Eyad Khalil diyor ki:

    14 yasinda bir kizim var, 1,65 boyunda, yaklasik 70 kilo. Bir bucuk senedir irritabel- bagirsak- sendromu var, son bir aydir büyük abdestle beraber kanamalari oluyor. Ne yapabiliriz? Sizin ürün lerinizden kullansak bir fayda göre bilirmiyiz?

Leave a Reply

Şeyda Coşkun
Ahmet Maranki
Şifalı Yemekler

İbrahim Saraçoğlu
Canan Karatay
Prof Dr O. Müftüoğlu
Suna Dumankaya
Taylan Kümeli
Dr. Feridun Kunak
Haluk Saçaklı
Erkan Topuz
Mehmet Öz
Ebru Şallı
Dr Gürkan Kubilay
Suat Arusan
Ender Saraç
Ömer Coşkun
KAN GRUBUNA GÖRE BESLENME
Güzellik & Bakım
Diyet
Şifalı Bitkiler
Gün Gün Hamilelik
Ameliyat Görüntüleri
3000 TIP DOKTORU
Yeni SGK Yasası
Alışveriş & İndirim
Fıkralar
İstanbul Rehberi
Tatil Seçenekleri
Şarkı Sözleri