İLETİŞİM
SİTE SAHİBİ: NESRİN İKİZLER e.mail: perizadeyasar@hotmail.com
BİZİ TAKİP EDİN
02128561627
Kategoriler
Uyarı!
Sitemizde yer alan bilgiler paylaşım amaçlıdır. Lütfen uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.
Yasal Uyarı!
Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız.Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız.Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur.
Legal Notice!
The information on this site is in the nature and treatment purposes is not recommended. It is the responsibility of the applications the site owner. A physician for medical problems always have danışınız.Your doctor's the drugs and diagnostics without necessarily going kullanınız.To doctor Whatever your complaint, you can put, with this information, do not attempt to treat your self. This information is not strictly a disease diagnostic purposes.


Her kadın hayatının bir evresinde adet düzeninde sapmalar, gecikmeler yada ara kanamalar yaşayabilir.İnsan hayatında yaşanan stresler , sıkıntılar , ani kilo değişiklikleri, üzüntüler gibi pek çok etken adet düzenini etkileyebilir. Adeta saat gibi işleyen bu mekanizmada sapmalara neden olabilir.Adet bozukluklarının hiç birisi normal değildir ve araştırılması gerekir.Çünki kadın üreme sistemindeki hemen hemen bütün hastalıkların en sık verdiği belirti adet düzensizliğidir.

PRATİK BİTKİSEL FORMÜLLER

*Adet kanamasını söktürmek için, maydonoz, cinaperçemi, papatya, nane, nergis, safran, kimyon, anoson, rezene, havuç tohumu, karabaş otu, adaçayı ve misk gibi bitkiler çay gibi demlenip günde 2-3 bardak içilir.Ayrıca taze üvez meyvelerinide tüketmek gerekir.

CİVANPERÇEMİ

 

* Aşırı adet kanamaları için, 4 bardak soğuk suya 2 yemek kaşığı ufalanmış çoban çantası ve atkuyruğu bitkisi konulup, ikisi birlikte 10 dakika bekletilir.

* Bu karışımın 1 günde tüketilmesi gerekir.İkinci terkip ise; birer tutam kereviz ile maydonoz kaynatılır.1 gece bekletilip 3 güz sabahları aç karnına içilir.

ÖNERİLEN BİTKİLER

DEREOTU

ZERDEÇAL

KEREVİZ

HATMİ ÇİÇEĞİ

KARA ALIÇ

CİVANPERÇEMİ

ZENCEFİL

ÇİLEK

KAVA KAVA

Leave a Reply

Şeyda Coşkun
Ahmet Maranki
Şifalı Yemekler

İbrahim Saraçoğlu
Canan Karatay
Prof Dr O. Müftüoğlu
Suna Dumankaya
Taylan Kümeli
Dr. Feridun Kunak
Haluk Saçaklı
Erkan Topuz
Mehmet Öz
Ebru Şallı
Dr Gürkan Kubilay
Suat Arusan
Ender Saraç
Ömer Coşkun
KAN GRUBUNA GÖRE BESLENME
Güzellik & Bakım
Diyet
Şifalı Bitkiler
Gün Gün Hamilelik
Ameliyat Görüntüleri
3000 TIP DOKTORU
Yeni SGK Yasası
Alışveriş & İndirim
Fıkralar
İstanbul Rehberi
Tatil Seçenekleri
Şarkı Sözleri