İLETİŞİM
SİTE SAHİBİ: NESRİN İKİZLER e.mail: perizadeyasar@hotmail.com
BİZİ TAKİP EDİN
02128561627
Kategoriler
Uyarı!
Sitemizde yer alan bilgiler paylaşım amaçlıdır. Lütfen uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.
Yasal Uyarı!
Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız.Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız.Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur.
Legal Notice!
The information on this site is in the nature and treatment purposes is not recommended. It is the responsibility of the applications the site owner. A physician for medical problems always have danışınız.Your doctor's the drugs and diagnostics without necessarily going kullanınız.To doctor Whatever your complaint, you can put, with this information, do not attempt to treat your self. This information is not strictly a disease diagnostic purposes.

A GRUBU VE BESLENME

A grubu diyetini uygulayarak doğallıkla zayıflayacaksınız. Et yemeye alışkınsanız, toksik yiyecekleri listenizden çıkardıkça daha hızlı kilo vereceksiniz.

metabolizma konusunda A grubu, O grubunun tam zıddıdır. O grubu metabolizmayı hayvansal proteinler hızlandırırken bu proteinlerin A grubuna çok farklı bir etkisi vardır. A grubu olanlar yanlış gıdalar tükettiklerinde, sindirim sistemleri yavaş çalıştığı için, vücutta su tutulması olur.  O grubu olanlar eti bir yakıt gibi kullanır. A grubu olanlar ise eti yağ olarak depolar. Bunun sebebide mide asit seviyelerinin farklı olmasıdır. O grubunun mide asidi yüksek olduğundan et sindirimi daha kolaydır.  A grubunun mide asidi düşüktür.

A grubunda olanlar süt ürünlerini de sindiremezler ve insülin reaksiyonu oluşur. Bu da metabolizmayı yavaşlatır.

Buğday tüketimi, A grubu için karışık bir faktördür.  A grubu olanlar buğday ürünleri yiyebilir; ama fazla tüketirlerse kas dokularındaki asit oranı yükselir, bu durumda enerji harcayamaz, kalori metabolizması yavaşlar.

 A GRUBUNA KİLO ALDIRAN GIDALAR

Et

Süt Ürünleri

Barbunya

Lima Fasulyesi

Buğday ( aşırı )

KİLO VERDİREN GIDALAR

Bitkisel Yağları

Soyalı Yiyecekler

Sebzeler

Ananas

kaynak: Kan Grubuna göre beslenme Dr. Mehmet Öz

Leave a Reply

Şeyda Coşkun
Ahmet Maranki
Şifalı Yemekler

İbrahim Saraçoğlu
Canan Karatay
Prof Dr O. Müftüoğlu
Suna Dumankaya
Taylan Kümeli
Dr. Feridun Kunak
Haluk Saçaklı
Erkan Topuz
Mehmet Öz
Ebru Şallı
Dr Gürkan Kubilay
Suat Arusan
Ender Saraç
Ömer Coşkun
KAN GRUBUNA GÖRE BESLENME
Güzellik & Bakım
Diyet
Şifalı Bitkiler
Gün Gün Hamilelik
Ameliyat Görüntüleri
3000 TIP DOKTORU
Yeni SGK Yasası
Alışveriş & İndirim
Fıkralar
İstanbul Rehberi
Tatil Seçenekleri
Şarkı Sözleri